Strona Główna · Ogłoszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Grudzień 17 2018 13:48:31

Najnowszy Użytkownik: andrzej42
W wiosce św. Mikołaja
Z wizytą w teatrze
Ślubujemy!
Zabawa andrzejkowa
Obchody 100.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
Halloween party
Dnia 25 października 2018r. w Publicznej szkole w Chruślankach Józefowskich obchodzono Halloween Party. Uroczystość ta stanowiła nawiązanie do kultury krajów anglojęzycznych, a jej celem było propagowanie kultury angielskiej i amerykańskiej, wspieranie i rozwijanie uzdolnień, zainteresowań uczniów, a także integracja oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością, wykonali dekorację składającą się z papierowych duszków, nietoperzy, dyni oraz sieci pajęczej. Przebrania i makijaże również oddawały charakter imprezy. W ramach świętowania znalazły się pokaz mody połączony z wyborem najstraszniejszego stroju, konkursy, kalambury, wyścigi balonowe i rzuty piłeczkami do „dyniowej paszczy”. Na koniec uczniowie wzięli udział w dyskotece oraz w klasowym poczęstunku. Zorganizowana przez p. Annę Utnik-Wojtaszek impreza szkolna przebiegała w radosnej i miłej atmosferze. /A.U-W./

Dzień Edukacji Narodowej
W październiku uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Okolicznościowe przedstawienie przygotowali uczniowie klas starszych. Młodzi artyści piosenką, słowem i dowcipem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczycieli, ich poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.
Na zakończenie akademii głos zabrała p. Dyrektor Grażyna Prokopiak, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. /DD/
Szkolne obchody Dnia Języków Obcych
Dnia 15 września 2018r. po raz pierwszy w szkole świętowano Europejski Dzień Języków Obcych. Głównym celem tej inicjatywy było zachęcenie uczniów do nauki języków obcych oraz podkreślenie jak ważna jest ich znajomość we współczesnej Europie.
Obchody rozpoczął apel, można było obejrzeć scenkę z udziałem uczniów klasy VIII, wysłuchać wierszyków w wykonaniu klasy VII. Ponadto była nauka liczebników dla najmłodszych, zmagania w teście, w którym główną nagrodę stanowił voucher na jedno lub dwa niepytania z języka niemieckiego. W dalszej części były konkursy wiedzy , w których zwycięzcy zostali nagrodzeni najwyższymi ocenami z języka angielskiego. Ostatnim punktem uroczystości było zaproszenie na poczęstunek, na który składały się przysmaki pochodzące z różnych państw (pizza – Włochy, donuts – USA i Wielka Brytania, croissants i trufle – Francja, żelki – Niemcy).
Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych przygotowały p. Anna Utnik – Wojtaszek i p. Katarzyna Maciąg. /A.U-W./
Wycieczka edukacyjna do Lublina
W dniu 17 września 2018 roku uczniowie klasy VII-ej i VIII-ej uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Lublina.
W pierwszej części wycieczki zwiedzali Ogród Botaniczny, gdzie mieli okazję obejrzeć wiele ciekawych egzemplarzy drzew, krzewów i kwiatów z różnych części świata i Polski. Największym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyły się rośliny zgromadzone w szklarniach. Panie przewodniczki w bardzo interesujący sposób opowiadały o oglądanych „żywych eksponatach”.
Druga część wyjazdu edukacyjnego obejmowała „Pokazy z fizyki”. Program tegorocznego spotkania zawierał treści z następujących działów: „Fizyka zabawek”, „Błękitna planeta”, „Fizyka latania” oraz „Światło i oko”. Pokazy jak zawsze były bardzo interesujące i różnorodne pod względem tematycznym. Sposób prezentacji, zakres wiedzy oraz przekaz został dostosowany do poziomu uczniów starszych klas szkoły podstawowej.
Sądzę, że taka forma poznawania, uczenia się jest dla młodzieży najbardziej interesująca, zachęca do nauki i poznawania zagadnień z zakresu trudnych przedmiotów przyrodniczych.
W wycieczce uczestniczyli uczniowie z terenu całej gminy Józefów nad Wisłą – była więc to doskonała okazja do lepszego poznania się i integracji. Młodzież w drodze powrotnej dzieliła się swoimi spostrzeżeniami i pozytywnymi wrażeniami, ponadto zadeklarowała chęć udziału w podobnym wyjeździe edukacyjnym.
Funkcję kierownika wycieczki pełniła pani Elżbieta Kępowicz - nauczycielka z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Józefowie nad Wisłą. W działaniach opiekuńczo-wychowawczych wspierały ją panie: Joanna Ciempiel – Publiczna Szkoła Podstawowa w Chruślankach Józefowskich,
Małgorzata Nowak – Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Chruślinie,
Marzenna Gąsior - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Józefowie nad Wisłą. /E. K./

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
Z uśmiechem na twarzy i w galowych strojach stawili się dziś, 3 września, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Chruślankach Józefowskich na inauguracji nowego roku szkolnego 2018/2019. Mamy przed sobą 10 miesięcy pracy, nauki, ale także zabawy. Życzymy Uczniom i Nauczycielom wytrwałości, wielu sukcesów i satysfakcji!
Strona 1 z 19 1 2 3 4 > >>