Strona G堯wna · Og這szenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Listopad 30 2023 15:11:56
Strona G堯wna
Historia szko造
Og這szenia
Dla Rodzic闚

Witamy na stronie naszej szko造
Z wizyt w Lublinie
28 marca mia miejsce wyjazd do Lublina. Mogli鄉y uczestniczy w pouczaj帷ych pokazach fizycznych na UMCS oraz zwiedzi Muzeum Narodowe. Podczas zwiedzania us造szeli鄉y bardzo du穎 ciekawych informacji o zabytkach archeologicznych z naszego regionu. Zobaczyli鄉y tam r闚nie rekonstrukcje domostw, cmentarzysk, grob闚 oraz realistycznie przedstawione postacie z przesz這軼i. Po poznaniu ciekawostek z historii Lublina, odwiedzili鄉y Kaplic Tr鎩cy 安i皻ej w Zamku Lubelskim. Poznali鄉y r闚nie znaczenie wspania造ch malowide na 軼ianie. P騧niej uk豉dali鄉y puzzle, a tak瞠 obejrzeli鄉y cenne obrazy znajduj帷e si w muzeum – te nowe, i te, kt鏎e s tam ju od lat.
安i皻o Wiosny
Czekali鄉y na ten dzie z niecierpliwo軼i, bo wiedzieli鄉y, 瞠 w tradycji szko造 Pierwszy Dzie Wiosny obchodzi si w niecodzienny spos鏏. W ramach obchod闚 tego 鈍i皻a wykonalismy plakaty oraz w kolorowym korowodzie z marzann wyruszyli鄉y nad rzek, by po瞠gna zim i przywita wiosn. W dalszej cz窷ci imprezy by這 ognisko, a na zako鎍zenie kino szkolne z popcornem.
Randka w ciemno z ... ksi捫k
13 lutego uczniowie uczestniczyli w akcji czytelniczej "Randka w ciemno z ... ksi捫k". Na ucznia, kt鏎y odwiedzi bibliotek czeka豉 ksi捫ka - niespodzianka, ekologicznie zapakowana w gazet z symbolem walentynek-czerwonym serduszkiem ♥️
Karnawa z Babci i Dziadkiem 2023
„Dzie to szczeg鏊ny, ka盥y to przyzna,
Wszystko gotowe, w dzbanku paruje herbatka.
Czekamy tylko na Babci i Dziadka”

11 lutego 2023r. w naszej szkole odby這 sie uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. W programie znalaz造 si: bal kostiumowy, weso豉 zabawa, konkursy z nagrodami oraz s這dki pocz瘰tunek.
Wyjazd na lodowisko
9 lutego udali鄉y si na lodowisko do J霩efowa nad Wis陰. Mieli鄉y 鈍ietne warunki do jazdy, bezwietrzn i s這neczn pogod oraz dobr opiek. Czego chcie wi璚ej?
W klimacie 安i徠 Bo瞠go Narodzenia
Uczniowie kl. 6 uczestniczyli w lekcji bibliotecznej - "Tradycje Bo瞠go Narodzenia dawniej i dzi". Poznali symbolik ozd鏏 choinkowych. Dowiedzieli si m.in. czym jest pod豉幡iczek i dlaczego pozostawiamy przy stole wigilijnym puste nakrycie, a pod obrusem umieszczamy sianko.

Poniewa byli鄉y grzeczni ca造 rok, 6 grudnia najm這dszych odwiedzi 安i皻y Miko豉j z prezentami, za uczniowie klas starszych uczestniczyli w wycieczce miko豉jkowej do Lublina. W programie wyjazdu by這 wiele atrakcji, m.in: spektakl "Nie taki Straszny Dw鏎", Regionalne Muzeum Cebularzy, centrum rozrywki "Mania Skakania".
Kochamy zwierzaki
Uczniowie naszej szko造 organizuj w ramach dzia豉 Samorz康u Uczniowskiego zbi鏎k na leczenie dw鏂h suczek, Zory i Doris, znalezionych na trasie Miko豉j闚ka - Chru郵anki J. Cieszy nas, 瞠 m這dzi ludzie s wra磧iwi na krzywd naszych "braci mniejszych" i potrafi przekaza swoje oszcz璠no軼i w s逝sznej sprawie. Jeste鄉y dumni z naszych wychowank闚.
Weso造ch 安i徠
安i皻o Niepodleg這軼i
Dnia 9 listopada w naszej szkole uroczy軼ie 鈍i皻owali鄉y 104. rocznic odzyskania przez Polsk niepodleg這軼i. Z tej okazji odby豉 si uroczysta akademia, pod kierunkiem pani Beaty Michalec. Dzi瘯i inscenizacji m這dsi koledzy i kole瘸nki mogli si dowiedzie dlaczego 11 listopada to dla nas, Polak闚, jedna z najwa積iejszych dat w kalendarzu. Jest to dzie radosny, w kt鏎ym obchodzone jest Narodowe 安i皻o Niepodleg這軼i. Uczestnicz帷 w akademii, oddali鄉y szacunek wszystkim Polakom, kt鏎zy nie szcz璠zili Ojczy幡ie tego, co dla ludzi najcenniejsze - w豉snego 篡cia.

Piosenki: Link1, Link2, Link3

Zdj璚ia w fotogalerii
Wycieczka do Zakopanego
Wycieczki szkolne to czas ulubiony przez uczni闚. W dniach 29 – 30 wrze郾ia 2022 r. wsp鏊nie z r闚ie郾ikami ze Szko造 Podstawowej w Starych Boiskach uczestniczyli鄉y w wycieczce turystyczno-krajoznawczej w Tatry.
Po przyje寮zie spotkali鄉y si z naszym przewodnikiem, z kt鏎ym udali鄉y si na szlak. Pod捫yli鄉y przez Dolin Str捫ysk do wodospadu Siklawica. Widok by niesamowity, a zapiera這 dech. Tego dnia widzieli鄉y r闚nie wiele wa積ych miejsc w Zakopanem. Odpocz瘭i鄉y podczas zwiedzania Sanktuarium Matki Bo瞠j Fatimskiej na Krzept闚kach. Chwila wyciszenia by豉 nam potrzebna przed intensywn integracj w pensjonacie.
Drugi dzie przywita nas ulewnym deszczem. Udali鄉y si na piesz w璠r闚k do Doliny Ko軼ieliskiej. Urzek造 nas barwne opowie軼i naszego przewodnika oraz pi瘯na gra na r騜nych instrumentach muzycznych. Przed odjazdem musia by czas na zakup pami徠ek i spacer po Krup闚kach.
Zm璚zeni przywie幢i鄉y do domu niezapomniane wspomnienia.

Twoja mLegitymacja
Link do link do samodzielnego zrobienia zdj璚ia do mlegitymacji

Strona 2 z 28 < 1 2 3 4 5 > >>