Strona Główna · Ogłoszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Kwiecień 24 2024 07:55:59

Z wizytą w Lublinie
28 marca miał miejsce wyjazd do Lublina. Mogliśmy uczestniczyć w pouczających pokazach fizycznych na UMCS oraz zwiedzić Muzeum Narodowe. Podczas zwiedzania usłyszeliśmy bardzo dużo ciekawych informacji o zabytkach archeologicznych z naszego regionu. Zobaczyliśmy tam również rekonstrukcje domostw, cmentarzysk, grobów oraz realistycznie przedstawione postacie z przeszłości. Po poznaniu ciekawostek z historii Lublina, odwiedziliśmy Kaplicę Trójcy Świętej w Zamku Lubelskim. Poznaliśmy również znaczenie wspaniałych malowideł na ścianie. Później układaliśmy puzzle, a także obejrzeliśmy cenne obrazy znajdujące się w muzeum – te nowe, i te, które są tam już od lat.
Święto Wiosny
Czekaliśmy na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzieliśmy, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. W ramach obchodów tego święta wykonalismy plakaty oraz w kolorowym korowodzie z marzanną wyruszyliśmy nad rzekę, by pożegnać zimę i przywitać wiosnę. W dalszej części imprezy było ognisko, a na zakończenie kino szkolne z popcornem.
Randka w ciemno z ... książką
13 lutego uczniowie uczestniczyli w akcji czytelniczej "Randka w ciemno z ... książką". Na ucznia, który odwiedził bibliotekę czekała książka - niespodzianka, ekologicznie zapakowana w gazetę z symbolem walentynek-czerwonym serduszkiem ♥️
Karnawał z Babcią i Dziadkiem 2023
„Dzień to szczególny, każdy to przyzna,
Wszystko gotowe, w dzbanku paruje herbatka.
Czekamy tylko na Babcię i Dziadka”

11 lutego 2023r. w naszej szkole odbyło sie uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. W programie znalazły się: bal kostiumowy, wesoła zabawa, konkursy z nagrodami oraz słodki poczęstunek.
Wyjazd na lodowisko
9 lutego udaliśmy się na lodowisko do Józefowa nad Wisłą. Mieliśmy świetne warunki do jazdy, bezwietrzną i słoneczną pogodę oraz dobrą opiekę. Czego chcieć więcej?
W klimacie Świąt Bożego Narodzenia
Uczniowie kl. 6 uczestniczyli w lekcji bibliotecznej - "Tradycje Bożego Narodzenia dawniej i dziś". Poznali symbolikę ozdób choinkowych. Dowiedzieli się m.in. czym jest podłaźniczek i dlaczego pozostawiamy przy stole wigilijnym puste nakrycie, a pod obrusem umieszczamy sianko.

Ponieważ byliśmy grzeczni cały rok, 6 grudnia najmłodszych odwiedził Święty Mikołaj z prezentami, zaś uczniowie klas starszych uczestniczyli w wycieczce mikołajkowej do Lublina. W programie wyjazdu było wiele atrakcji, m.in: spektakl "Nie taki Straszny Dwór", Regionalne Muzeum Cebularzy, centrum rozrywki "Mania Skakania".
Kochamy zwierzaki
Uczniowie naszej szkoły organizują w ramach działań Samorządu Uczniowskiego zbiórkę na leczenie dwóch suczek, Zory i Doris, znalezionych na trasie Mikołajówka - Chruślanki J. Cieszy nas, że młodzi ludzie są wrażliwi na krzywdę naszych "braci mniejszych" i potrafią przekazać swoje oszczędności w słusznej sprawie. Jesteśmy dumni z naszych wychowanków.
Wesołych Świąt
Święto Niepodległości
Dnia 9 listopada w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, pod kierunkiem pani Beaty Michalec. Dzięki inscenizacji młodsi koledzy i koleżanki mogli się dowiedzieć dlaczego 11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Jest to dzień radosny, w którym obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości. Uczestnicząc w akademii, oddaliśmy szacunek wszystkim Polakom, którzy nie szczędzili Ojczyźnie tego, co dla ludzi najcenniejsze - własnego życia.

Piosenki: Link1, Link2, Link3

Wycieczka do Zakopanego
Wycieczki szkolne to czas ulubiony przez uczniów. W dniach 29 – 30 września 2022 r. wspólnie z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej w Starych Boiskach uczestniczyliśmy w wycieczce turystyczno-krajoznawczej w Tatry.
Po przyjeździe spotkaliśmy się z naszym przewodnikiem, z którym udaliśmy się na szlak. Podążyliśmy przez Dolinę Strążyską do wodospadu Siklawica. Widok był niesamowity, aż zapierało dech. Tego dnia widzieliśmy również wiele ważnych miejsc w Zakopanem. Odpoczęliśmy podczas zwiedzania Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Chwila wyciszenia była nam potrzebna przed intensywną integracją w pensjonacie.
Drugi dzień przywitał nas ulewnym deszczem. Udaliśmy się na pieszą wędrówkę do Doliny Kościeliskiej. Urzekły nas barwne opowieści naszego przewodnika oraz piękna gra na różnych instrumentach muzycznych. Przed odjazdem musiał być czas na zakup pamiątek i spacer po Krupówkach.
Zmęczeni przywieźliśmy do domu niezapomniane wspomnienia.

Twoja mLegitymacja
Link do link do samodzielnego zrobienia zdjęcia do mlegitymacji

Strona 2 z 28 < 1 2 3 4 5 > >>