Strona G³ówna · Og³oszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Maj 09 2024 01:31:30

DZIEÑ G£O¦NEGO CZYTANIA
OBCHODY DNIA G£O¦NEGO CZYTANIA

30 stycznia, czyli w ostatnim dniu nauki przed feriami zimowymi, w naszej szkole obchodzili¶my Dzieñ G³o¶nego Czytania.
Inicjatorami tej imprezy szkolnej byli uczniowie kl. V , którzy - jako Super Dzieciaki - pod opiek± polonistki uczestnicz± od wrze¶nia w konkursie „Miêdzy nami czytelnikami” zorganizowanym przez GWO. To ju¿ 2 zadanie konkursowe, które dotyczy³o tym razem promocji biblioteki.
Dzieñ G³o¶nego Czytania sta³ siê okazj± do promowania czytelnictwa w¶ród dzieci. Stworzy³ tak¿e mo¿liwo¶æ przekazania kilku cennych wskazówek rodzicom uczniów, gdy¿ rozpropagowano w¶ród nich gazetkê na temat walorów czytania.
W uroczysto¶ci tej bra³a udzia³ ca³a spo³eczno¶æ szkolna. Uczniowie klas IV-VI przebrani za postaci literackie, z egzemplarzami ksi±¿ek w d³oniach, wkroczyli do klas m³odszych dzieci. Czytanie odbywa³o siê w dwóch salach lekcyjnych, w których umieszczono rekwizyty zwi±zane z tekstami literackimi prezentowanymi przez Super Dzieciaki. Podczas fina³u spotkania czytelniczego wszystkie dzieci otrzyma³y s³odycze.
Impreza ta wzbudzi³a aplauz publiczno¶ci, co widaæ na za³±czonych zdjêciach. A to tylko jeden ze sposobów zachêcania do czêstszego odwiedzania bibliotek: szkolnej i publicznej! Super Dzieciaki ju¿ planuj± nastêpne przedsiêwziêcia. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z w/w wydarzenia kulturalnego.foto
(J.C)