Strona G³ówna · Og³oszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Maj 09 2024 03:58:50

Andrzejki
27 listopada w naszej szkole by³ dniem po¶wiêconym magii, wró¿bom, by zgodnie z tradycj± obchodziæ zwyczaj Andrzejek, który przywêdrowa³ do nas z Grecji.
Cz³onkowie SU pod opiek± opiekunek przygotowali niezbêdne rekwizyty, by wprowadziæ uczestników zabawy w aurê tajemniczo¶ci. W sali ustawiono stoliki, przy których królowa³y wró¿ki i czarownice. W postaci te wcieli³y siê przedstawicielki samorz±du, witaj±c wszystkich z u¶miechem na twarzy, a chêtnych do poznania przysz³o¶ci nie brakowa³o. Szczególnym zainteresowaniem cieszy³a siê wró¿ba z kostk±, ale nie zabrak³o te¿ szklanej kuli, magicznych liczb, wró¿by z kolorów i kwiatów czy serc z imionami. Zwieñczeniem zabawy by³a wró¿ba z butami. Zwyciê¿czyni± okaza³a siê uczennica klasy VI - Wioletka R. , to jej but jako pierwszy znalaz³ siê na mecie.
Czary sprawi³y, ¿e dzieciom z emocji zaostrzy³y siê apetyty, dlatego te¿ z ogromn± rado¶ci± uda³y siê do swoich klas, gdzie serwowano poczêstunek.
Andrzejki to tak¿e ¶wietna przygoda dla osób lubi±cych muzykê i taniec. Ch³opcy w roli DJ-ów zadbali o to, by osoby nawet najbardziej spontaniczne, impulsywne mog³y daæ upust nagromadzonej dzieciêcej energii.
My¶lê, ¿e sens naszego udzia³u w zabawie andrzejkowej oddaj± najwymowniej s³owa uczennicy kl. II – Ani K. : „W tym dniu najwa¿niejsze jest to, ¿e wszyscy razem siê bawimy i spotykamy”.
Fotorelacja tutaj Opiekunka SU: J.C.