Strona G³ówna · Og³oszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Maj 08 2024 11:58:08

¦lubowanie klasy I
Tradycj± naszej szko³y jest uroczyste przyjêcie najm³odszych uczniów do grona spo³eczno¶ci szkolnej. ¦lubowanie klasy pierwszy to niezwyk³a uroczysto¶æ, zw³aszcza pierwszoklasi¶ci oczekuj± na ni± z niecierpliwo¶ci±. Jest to ogromne prze¿ycie nie tylko dla dzieci, ale równie¿ dla ich rodziców i nauczycieli.
13 listopada 2014 roku dziesiêciu uczniów klasy pierwszej, w obecno¶ci dyrekcji szko³y, nauczycieli, rodziców, starszych kolegów i przedszkolaków uroczy¶cie ¶lubowa³o tymi s³owami:
„ My uczniowie klasy pierwszej Szko³y Podstawowej w Chru¶lankach Józefowskich uroczy¶cie ¶lubujemy:
Byæ wiernymi tradycji naszego kraju, szanowaæ jêzyk i kulturê ojczyst±.
Godnie reprezentowaæ nasz± klasê i szko³ê, dbaæ o jej dobre imiê
Rozwijaæ swoje umiejêtno¶ci i wiedzê wed³ug posiadanych zdolno¶ci i mo¿liwo¶ci
Staraæ siê ¿yæ z innymi i dla innych.”
Po ¶lubowaniu pierwszoklasi¶ci od¶piewali hymn, a pani dyrektor pasowa³a ka¿dego na ucznia Szko³y Podstawowej w Chru¶lankach Józefowskich. Akt ¶lubowania uczniowie klasy pierwszej przypieczêtowali osobistym odciskiem palca. Na pami±tkê tak wa¿nej chwili w ¿yciu ka¿dego pierwszaka pani wychowawczyni wrêczy³a uczniom dyplomy a rodzice upominek.
Fotorelacja tutaj
( K.¦)