Strona G³ówna · Og³oszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Maj 03 2024 06:58:56

Wycieczka do Warszawy

Wyjazd edukacyjny do Warszawy w ramach realizacji projektu pt.: „Droga do szkolnego sukcesu” wspó³finansowany ze ¶rodków UE .

W dniach 8-9 maja uczestnicy projektu wyruszyli w ciekaw± podró¿ do stolicy. Pierwszym etapem naszego wyjazdu by³o spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Starego Miasta – m. in. Plac Zamkowy, Kolumna Zygmunta III Wazy, Katedra ¦w. Jana, Rynek Starego barbakan. Przejazd Traktem Królewskim - Pa³ac Pi³sudskiego, Grób Nieznanego ¯o³nierza w kierunku ulicy Woronicza 17, czyli do gmachu Telewizji Polskiej. Zwiedzanie rozpoczêli¶my siê w bloku F, a zakoñczyli¶my w bloku B. Poznali¶my m.in. studia programów i nagrañ takich jak: TVP Sport, „Kawa czy herbata?”, „Pytanie na ¶niadanie”, „Jaka to melodia?”, re¿yserki, magazyn rekwizytów, dekoracji oraz kostiumów. Na deser za¶ - wizyta w muzeum TVP i podziwianie zgromadzonych tam eksponatów, obrazuj±cych w skrócie historiê rozwoju telewizji.
Uczestników wycieczki ucieszy³  fakt, ¿e mogli osobi¶cie zobaczyæ, jak wygl±da produkcja telewizyjna.
Przyje¿d¿aj±c do TVP liczyli¶my oczywi¶cie na spotkanie z gwiazd± telewizyjn±. Wychodz±c mieli¶my to szczê¶cie spotkaæ polskiego aktora pana Macieja Jachowskiego, odtwórcê min. roli Irka Podle¶nego w serialu „ M jak mi³o¶æ”. Bardzo uprzejmie i chêtnie podpisa³ nam kilka autografów i zrobili¶my pami±tkowe zdjêcie. Pe³ni wra¿eñ udali¶my siê na zas³u¿ony obiad i nocleg. Nastêpnego dnia z samego rana podziwiali¶my panoramê Warszawy z Pa³acu Kultury i Nauki.
W Teatrze Guliwer czeka³a na nas  inscenizacja przygód s³ynnego Kozio³ka Mato³ka. Przedstawienie obfituj±ce w barwne przygody, zabawne sytuacje i przebojow± muzykê, która bawi³a publiczno¶æ, z ka¿d± chwil± coraz bardziej.
I tak dotarli¶my do ostatniego punktu naszej podró¿y - Centrum Nauki Kopernik
W tym królestwie eksperymentów -  czeka³o na nas setki interaktywnych urz±dzeñ, na których  mogli¶my przeprowadziæ  do¶wiadczenia wyja¶niaj±ce jak funkcjonuje ¶wiat wokó³ nas.Obserwuj±c przebieg do¶wiadczeñ oraz jego rezultaty, mogli¶my  zrozumieæ nawet skomplikowane zjawiska. Dziêki temu, ¿e samodzielnie eksperymentowali¶my, przekonali¶my  siê, ¿e nauka to wci±gaj±ca i fascynuj±ca przygoda.
 Po tych wszystkich  nowinkach technicznych - czas na smaczny obiad.
Szczê¶liwi pe³ni wra¿eñ, nieco stêsknieni za swoimi rodzicami, dotarli¶my w godzinach wieczornych do domu.
Dziêkujemy panu kierowcy za naprawdê bezpieczn± jazdê i bardzo przyjemn± obs³ugê pani pilot, a towarzyszy³o nam biuro podró¿y Flistravel.
(A.K)
Zapraszamy do I czê¶ci fotorelacji. Warszawa zobacz