Strona G³ówna · Og³oszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Maj 07 2024 00:05:41

Spotkanie z astronomi±
W s³oneczny, piêkny dzieñ, czyli 4 kwietnia, zaprosili¶my w nasze szkolne mury po raz kolejny pana Józefa Barana z Urzêdowa - w³a¶ciciela gospodarstwa agroturystycznego.
Tym razem, zamiast mobilnego planetarium „ARIES”, ca³a spo³eczno¶æ szkolna mog³a obserwowaæ za pomoc± teleskopu s³onecznego szereg obiektów widocznych na niebie, a tak¿e reakcje zachodz±ce na S³oñcu. Z tej mo¿liwo¶ci skorzystali tak¿e nauczyciele oraz obecni w tym dniu rodzice. Pan Józef na pro¶bê dzieci omówi³ szczegó³owo, a zarazem w przystêpny sposób, budowê teleskopu.
Na zakoñczenie nasz Go¶æ zaprosi³ nas do swojego gospodarstwa agroturystycznego „Józiowa zagroda”, po³o¿onego na terenie Wzniesieñ Urzêdowskich.
Spotkanie to by³o mo¿liwe, dziêki szczerym intencjom i ¿yczliwo¶ci pana Józefa, ale przede wszystkim dziêki wspania³omy¶lno¶ci i uprzejmo¶ci Gminnego O¶rodka Kultury w Urzêdowie, które wypo¿yczy³o teleskop s³oneczny, za co serdecznie dziêkujemy.
Fotki tutaj
Opiekun SU – J.C.