Strona G³ówna · Og³oszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Maj 06 2024 17:57:23

„Czary mary, wosku lanie,
co ma staæ siê, niech siê stanie!
Której but na progu stanie
- pierwsza panna na wydanie.
Dzi¶ cieñ wosku ci uka¿e,
co ci ¿ycie niesie w darze”.
„Dzi¶ ci wró¿y Katarzyna,
jaka czeka ciê dziewczyna.”

Andrzejki czy jak kto woli Katarzynki!

Ile¿ da³yby dziewczyny, ¿eby dowiedzieæ siê, który ch³opak jest im przeznaczony... Jak¿e dobrze by³oby poznaæ, która z tych bliskich dziewcz±t stanie siê dla ch³opca najbli¿sza..., dlatego zaproszenie GOKiS - organizatora tegorocznego balu andrzejkowego - spotka³o siê z tak wielkim entuzjazmem ze strony naszej spo³eczno¶ci szkolnej.
W barwnych kostiumach, z rado¶ci± i zaciekawieniem wymalowanymi na twarzy, ze s³odkimi upominkami trzydziestoosobow± grup± wkroczyli¶my do piêknie udekorowanej sali balowej, w której trwa³a ju¿ w najlepsze zabawa. Nie trac±c czasu przy³±czyli¶my siê do tañcz±cych.
Bal andrzejkowy by³ nie tylko okazj± do zabawy, ale stworzy³ tak¿e mo¿liwo¶æ nawi±zania nowych znajomo¶ci, gdy¿ na imprezê przyjecha³y pod opiek± rodziców dzieci z pobliskich szkó³.
Organizatorzy zabawy zapewnili wiele atrakcji: loteriê fantow±, konkurs muzyczny, no i oczywi¶cie wró¿by andrzejkowe , m.in. wró¿ba z butami i z monetami. Dla spragnionych i zmêczonych balowiczów przygotowano poczêstunek. Zabawa trwa³a do godziny 18.00. Z wypiekami na twarzy i z rado¶ci± w sercu opu¶cili¶my salê balow±, sk±d udali¶my siê wynajêtym busem do domów rodzinnych.
Wró¿by to dobra zabawa. Nie ma w tym nic z³ego ani wstydliwego, ¿e pragniemy dowiedzieæ siê, co nas czeka. Pamiêtajmy jednak by przepowiednie traktowaæ z przymru¿eniem oka i by nie braæ sobie do serca smutnych wró¿b.
Niestety nadszed³ ju¿ koniec ¶piewów, tañców i zabaw - „¦wiêta Katarzyna klucze pogubi³a, ¶wiêty Jêdrzej znalaz³, zamkn±³ skrzypki zaraz”, dlatego tym milej bêdziemy wspominaæ tê ostatni± zabawê taneczn±.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
tutaj