Strona G³ówna · Og³oszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Maj 03 2024 01:56:09

Piknik edukacyjny "M³ody Nobel"
W sobotê, 28 listopada w Zespole Szkó³ Ogólnokszta³c±cych w Józefowie nad Wis³± odby³ siê Piknik Edukacyjny „M³ody Nobel”, który prowadzili studenci z uczelni wy¿szych w ramach projektu realizowanego przez Fundacjê Rozwoju Wolontariatu. Uczniowie z naszej szko³y otrzymali wspania³± okazjê, by wzi±æ udzia³ w tym niecodziennym wydarzeniu.
Podczas pikniku szko³a na kilka godzin zmieni³a siê w centrum nauki. Studenci zaprezentowali uczniom klas IV-VI liczne eksperymenty z dziedziny chemii, fizyki, biologii, kryminalistyki, robotyki, a tak¿e przeprowadzili zajêcia z pierwszej pomocy.
Dzieci uczestniczy³y kolejno w pokazach lub warsztatach z poszczególnych dziedzin. Przy u¿yciu sk³adników u¿ywanych ka¿dego dnia uczestnicy odkrywali, ¿e chemia to ¶wietna zabawa, z któr± tak naprawdê stykaj± siê na co dzieñ. Powstawa³y pyszne ¿elki czy kisiel. Na zajêciach z fizyki uczniowie stawali siê prawdziwymi badaczami. W czasie zajêæ z kryminalistyki wprowadzono uczniów w ¶wiat intryg i zagadek. Pokazano m.in. jak ¶ci±gn±æ odciski palców. Wyj±tkowo ciekawe okaza³y siê warsztaty z robotyki, na których prowadz±cy zaprezentowali sk³adane przez siebie roboty. Na warsztatach z biologii badano zagadki ludzkiego cia³a. Na zajêciach z pierwszej pomocy omówiono zasady jej udzielania, pokazano sprzêt u¿ywany do ratowania ludzkiego ¿ycia oraz umo¿liwiono przeæwiczenie na fantomach resuscytacji kr±¿eniowo-oddechowej.
Nasi uczniowie z ogromnym zainteresowaniem brali udzia³ we wszystkich eksperymentach. To wyj±tkowe i atrakcyjne spotkanie z zagadkami nauk ¶cis³ych ma szansê zainspirowaæ m³odych obserwatorów do zg³êbiania i poznawania tajemnic otaczaj±cego nas ¶wiata. Dziêkujemy za zaproszenie! DD
Fotorelacja tutaj