Strona G³ówna · Og³oszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Maj 09 2024 01:47:03

Dzieñ Ziemi

22 kwietnia br. nasza spo³eczno¶æ szkolna obchodzi³a Dzieñ Ziemi. Za organizacjê i przebieg imprezy odpowiedzialny by³ samorz±d uczniowski. Podczas tej uroczysto¶ci odby³o siê rozstrzygniêcie dwóch konkursów w zale¿no¶ci od kategorii wiekowej.
Dzieci z klas I-III pod czujnym okiem wychowawczyñ przygotowa³y wytwory wykonane z odpadów nadaj±cych siê do recyklingu. Inwencja twórcza nie mia³a granic. Ka¿da klasa zaprezentowa³a siê z jak najlepszej strony. Uczniowie kl. I wykazali siê kreatywno¶ci± i oryginalno¶ci±, uczniowie klasy II - precyzj± i prac± zespo³ow±, za¶ klasa III - ze wzglêdu na zastosowan± paletê barw.
Z kolei zadaniem klas IV-VI by³o opracowanie folderów na temat segregacji ¶mieci. W konkursie tym na wyró¿nienie zas³u¿y³a klasa VI – ka¿dy z uczestników przygotowa³ indywidualn± pracê, ró¿ni±c± siê b±d¼ to bogat± tre¶ci±, b±d¼ to ciekawymi ilustracjami.
W programie uroczysto¶ci nie zabrak³o równie¿ konkursu ekologicznego. Ka¿d± z klas reprezentowa³ 3-osobowy zespó³. I miejsce zajê³a klasa IV, a tu¿ za ni± na II miejscu uplasowa³a siê klasa V. Brawa nale¿± siê jednak wszystkim uczestnikom, zw³aszcza najm³odszym dzieciaczkom, które dzielnie dotrzymywa³y kroku starszym kole¿ankom i kolegom.
Sta³y punkt podczas corocznych obchodów Dnia Ziemi to symboliczne porz±dkowanie terenu wokó³ szko³y; symboliczne, gdy¿ ca³a spo³eczno¶æ szkolna dba codziennie o estetykê placówki.
Opiekun SU – J.C.
Zapraszam do obejrzenia fotorelacji .foto