Strona G³ówna · Og³oszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Maj 03 2024 06:17:28
Nawigacja
Strona G³ówna
STOWARZYSZENIE
Historia szko³y
Kadra Pedagogiczna
Historia miejscowosci
DOKUMENTY SZKOLNE
Zdalne nauczanie
Og³oszenia
Linki
Galeria
Plan lekcji
Szukaj
Dla Rodziców

BIP
Witamy
Witamy na stronie naszej szko³y
Pokazy z fizyki
Zdjêcia w fotogalerii
Wybory do SU
Za nami demokratyczne wybory do Samorz±du Uczniowskiego. Oto nasi reprezentanci w roku szk. 2019/20:
Amelia Siudym - przewodnicz±ca,
Sylwia Ciempiel - zastêpca,
Anna Kamela - skarbnik.
Opiekunowie to p. Anna Utnik-Wojtaszek i p. Joanna Ciempiel. Gratulujemy wygranej w wyborach.
Rozpoczêcie roku szk. 2019/2020
Zdjêcia w fotogalerii
Okupacja niemiecka na naszych terenach rozpoczê³a siê 15 IX 1939r., kiedy do Bobów wjecha³ samochód niemiecki, a 17 IX – oddzia³ kawalerii, bêd±cy oddzia³em rozpoznawczym tocz±cego siê najazdu niemieckiego.
Niema³y wk³ad w walkê z naje¼d¼c± w³o¿yli ¿o³nierze wrze¶nia. Ponad stu mê¿czyzn z parafii Boby odbywa³o czynn± s³u¿bê wojskow±. Kilkunastu odda³o ¿ycie na róznych frontach tocz±cej siê wojny. Jedni na polach bitewnych Lubelszczyzny, inni daleko od kraju, a¿ pod Monte Cassino, jak Piotr Janecki z Chru¶lanek Józefowskich. Wielu dosta³o siê do niewoli niemieckiej. Niektórzy, jak Leon Ku³aga z Chru¶lanek Józefowskich, walczyli w sk³adzie warszawskiej brygady pancerno-motorowej pod dowództwem pu³kownika Roweckiego. Wielu zginê³o bez wie¶ci. Ci, którzy powrócili, stanêli do walki w partyzantce. Dla miejscowej ludno¶ci, podobnie jak w ca³ym kraju, nasta³a d³uga i ciê¿ka okupacja. Ginêli ludzie w wiêzieniach i obozach koncentracyjnych, w czasie ró¿nych akcji przeprowadzanych przez ¿andarmeriê niemieck±.

W 80. rocznicê wybuchu II wojny ¶wiatowej go¶cili¶my w szkole dwie Panie emerytki, by³e pracownice naszej placówki.
Pani Genowefa Wróbel w czasie wybuchu wojny mia³a 7 lat i mieszka³a w niewielkiej miejscowo¶ci Zdziechowice ko³o Zaklikowa. Z tamtego okresu utkwi³ jej w pamiêci przera¿aj±cy widok rozstrzeliwanych na rynku rodzin ¿ydowskich.
Pani Pelagia ¦liwka, chocia¿ mia³a tylko 6 lat, pamiêta ucieczki do „schronu” - piwniczki wykonanej przez swojego tatê (zachowa³a siê do dzi¶). W roku 1939/40 rozpoczê³a naukê w pierwszej klasie. Okres okupacji wp³yn±³ ujemnie na szkolnictwo. Brak by³o ksi±¿ek, podrêcznik do jêzyka polskiego zast±piono czasopismem „Ster”. ¦wiadectwa wypisywano w jêzyku polskim i niemieckim./G. I.-D/
-
Zakoñczenie roku szk. 2018/2019
Zdjêcia w fotogalerii
Wycieczka do Pragi
20 - 22 maja 2019r. odby³a siê od dawna wyczekiwana wycieczka do Pragi, Skalnego Miasta i B³êdnych Ska³ek.
Zdjêcia w fotogalerii
Miêdzygminny konkurs ortograficzny "Ju¿ piszê bez b³êdów!"
Zdjêcia w fotogalerii
Akcja spo³eczno-edukacyjna "¯onkile"
Publiczna Szko³a Podstawowa w Chru¶lankach Józefowskich dnia 16 maja 2019r. wziê³a udzia³ po raz pierwszy w Akcji spo³eczno – edukacyjnej "¯onkile" organizowanej przez Muzeum Historii ¯ydów Polskich „Polin".
G³ównym celem akcji by³o upamiêtnienie 76. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Koordynatorkami akcji by³y p. Anna Utnik – Wojtaszek – nauczyciel jêzyka angielskiego i p. Beata Michalec – nauczyciel historii.
Zaczê³a siê ona od wypo¿yczenia ksi±¿ek dotycz±cych historii getta i holokaustu w celu przygotowania wystawy ksi±¿kowej w szkole. 6 maja 2019r. przygotowana zosta³a wystawa fotografii z roku 1940 – 1943r. przedstawiaj±ca sytuacjê przed wybuchem jak i dzieñ powstania w getcie warszawskim. 16 maja 2019r. reprezentanci Samorz±du Uczniowskiego przypinali Pani Dyrektor, nauczycielom i uczniom kotyliony – ¿onkile, g³ówny symbol pamiêci o powstaniu. Kolejnym punktem uroczysto¶ci by³o przedstawienie historii powstania przez nauczyciela historii. Po uporz±dkowaniu wiedzy by³a krótka prezentacja pt. „Getto warszawskie”, a po niej obejrzenie filmu pt. ”Nie by³o ¿adnej nadziei”. Na koniec uczniowie zostali poproszeni o stworzenie w³asnego projektu pomnika upamiêtniaj±cego powstanie w getcie warszawskim. Po wykonanym zadaniu zrobione zosta³y pami±tkowe zdjêcia, podziêkowano wszystkim zebranym za udzia³ w uroczysto¶ci i uczniowie zostali poczêstowani ciasteczkami „¿onkilkami”.
Akcja ¯onkile zorganizowana w naszej placówce przypomnia³a i upamiêtni³a z godno¶ci± wszystkie te osoby, które doszczêtnie walczy³y i zginê³y podczas powstania w getcie warszawskim. Uczniowie zdobyli lub poszerzyli wiedzê na temat innych zagadnieñ dotycz±cych powstania oraz wykazali du¿e zadowolenie z organizacji uroczysto¶ci. /A.U.-W./
Obchody ¦wiêta Konstytucji

Zdjêcia w fotogalerii
Podwójny sukces!
9 maja siedmioro uczniów naszej szko³y wziê³o udzia³ w 38. Ma³ym Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Józefowie nad Wis³±. W zmaganiach konkurowa³o ³±cznie 47 m³odych recytatorów z czterech szkó³ z terenu gminy.
Wszyscy uczniowie godnie reprezentowali nasz± placówkê o¶wiatow±, wykazuj±c siê umiejêtno¶ciami recytatorskimi, ¶wietnym opanowaniem tekstów poetyckich i prozatorskich oraz taktem i kultur± osobist±. Szczególnym talentem popisa³y siê dwie uczennice, Zuzanna Prokopiak / kl.VI / i Sandra Kozio³ / kl.II /, które wywalczy³y I miejsce w swoich kategoriach wiekowych. Na wyró¿nienie zas³u¿y³a tak¿e Anna Kamela – uczennica kl. VI.
Gratulujemy sukcesów i czekamy na wiêcej, gdy¿ wiadomo apetyt ro¶nie w miarê jedzenia./J.C./
Spotkanie czytelnicze z autorem Jackiem £apiñskim
28 marca go¶cili¶my w naszej szkole pana Jacka £apiñskiego - autora ksi±¿ki „Jak byæ lepszym” , który przyby³ na spotkanie zorganizowane przez bibliotekarkê miejscowej Filii Bibliotecznej, pani± J. Ciempiel. Celem tego spotkania by³o zachêcenie m³odzie¿y do czytania, rozwijania pasji i podejmowania ¶wiadomych decyzji, za¶ motto, które mu przy¶wieca³o, brzmia³o: „Inspirowanie od dobrego do lepszego”.
Pan J. £apiñski w czasie wyk³adu rozwa¿a³ odwieczny problem nurtuj±cy spo³eczeñstwo, czyli „Jak osi±gn±æ mistrzostwo osobiste – pasja na dobrej drodze do celu?”. Uczniowie klas IV-VI z zainteresowaniem s³uchali wypowiedzi oratora, niejednokrotnie osobi¶cie anga¿uj±c siê w pogadankê, do czego zachêca³y trafnie dobrane rekwizyty przygotowane przez prowadz±cego. Mówca stara³ siê wp³yn±æ na pozytywne my¶lenie m³odych ludzi, uhierarchizowaæ ich system warto¶ci. Rozmawia³ z nimi na temat ¶wiadomo¶ci i odpowiedzialno¶ci, szacunku i pasji.
Mamy nadziejê, ¿e Pan Jacek zachêci³ nasz± m³odzie¿ do pracy nad w³asnym rozwojem. Pozytywne reakcje uczestników spotkania utwierdzi³y nas w tym przekonaniu./ J.C./
Zdjêcia w fotogalerii
"Co w trawie piszczy?"
Dnia 1.04.2019 r. najm³odsi uczniowie naszej szko³y (oddzia³ przedszkolny i klasy I – II) wybrali siê do CKiP w Kra¶niku na spektakl pt. „Co w trawie piszczy?” przygotowany przez Teatr Muzyczny „Forte” z Wroc³awia. Uczniowie z niezwyk³ym zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie. Pogoda sprzyja³a wiêc po spektaklu ¶wietnie bawili siê na placu zabaw przy stadionie MOSiR. Na zakoñczenie wycieczki w mi³ej atmosferze dzieci zjad³y pyszn± pizzê w restauracji „Music Cafe w Kra¶niku. Wyjazd wzbudzi³ w naszych uczniach wiele pozytywnych emocji o czym ¶wiadczy³y dobre humory uczestników i wiele pozytywnych komentarzy po wycieczce. /A.P/
Zdjêcia w fotogalerii
Strona 9 z 28 << < 6 7 8 9 10 11 12 > >>