Strona Główna · Ogłoszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Październik 31 2020 20:11:18
Nawigacja
Strona Główna
STOWARZYSZENIE
Historia szkoły
Kadra Pedagogiczna
Historia miejscowosci
DOKUMENTY SZKOLNE
Zdalne nauczanie
Ogłoszenia
Droga do szkolnego sukcesu
Linki
Galeria
Plan lekcji
Szukaj
Ochrona danych osobowych

Dla Rodziców
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 40
Najnowszy Użytkownik: Zigi37
Witamy
Witamy na stronie naszej szkoły
wychowanie fizyczne
 


Utrwalamy zasady bezpiecznej aktywności w górach i nad wodą.

Podstawową zasadą bezpiecznego wypoczynku jest zachowanie zdrowego rozsądku. Dotyczy ono oszacowania swoich umiejętności, jak i wybieranych aktywności. Niezależnie od tego, czy wakacje mają miejsce nad wodą czy w górach, są pewne zasady, które się powielają, m.in.:

·
bezwzględnie powinno się przestrzegać komunikatów służb ratowniczych – nie wchodzić do wody przy czarnej fladze czy planować piesze wycieczki w górach przy zagrożeniu lawinowym,

·
nie można korzystać z aktywności fizycznej po spożyciu alkoholu,

·
oszacować własne umiejętności – dotyczy to wędrówek, wspinaczki na trudnych szlakach czy pływaniu daleko od brzegu,

Poza tym, warto dokładnie się przygotować – dotyczy to kondycji fizycznej, sprzętu czy nawet apteczki. Sprawdźmy, jak to wygląda w przypadku wypoczynku nad wodą oraz w górach.Jak przygotować się do wakacji nad wodą

Woda jest żywiołem, który rok w rok zbiera tragiczne żniwa. Zachowanie zdrowego rozsądku i unikaniu niebezpiecznych sytuacji powinno być podstawą. Co jeszcze?

Planując wypoczynek nad wodą, trzeba zabrać ze sobą kilka podstawowych produktów – olejki ochronne, aby uniknąć poparzenia słonecznego. Wodę i lekkie przekąski, aby uzupełniać płyny oraz nakrycie głowy lub parasol. Warto też ustalić czas przebywania nad wodą, zachowując zdrowy rozsądek.

Zasady bezpieczeństwa nad wodą

Przy zbiornikach wodnych (morze, jezioro) czeka mnóstwo zagrożeń. Na lądzie – można doznać poparzenia słonecznego, a nawet udaru. W wodzie – zachłysnąć się, czy stracić siły podczas pływania i tonąć. Stąd zdrowy rozsądek to podstawa.

Jak uniknąć poparzenia słonecznego? Wystarczy stosować kremy z filtrem. Lepiej wybrać taki o wyższym numerze i co kilka godzin ponownie go nakładać na skórę (oraz zaraz po wyjściu z wody).

Jak uniknąć udaru słonecznego? Przede wszystkim, należy chronić głowę – nakładając czapkę lub chustę. Co godzinę można też usiąść w cieniu.

Jak uniknąć odwodnienia? Regularnie się nawadniając – najlepiej wodą. Pamiętajmy, że alkohol finalnie odwadnia i nie jest dobrym rozwiązaniem.

Jak bezpiecznie pływać na dmuchanych materacach? Zawsze blisko brzegu.

Jak bezpiecznie pływać w wodzie? Szacując swoje umiejętności i nie wypływając daleko od brzegu.

Czy dozwolone jest skakanie do wody? Nie! Może zakończyć się tragicznie – w tym uszkodzeniami kręgosłupa.

Jak bezpiecznie wchodzić do wody? Stopniowo przyzwyczajając ciało do zimnej wody.

A co z apteczką? Lepiej, by nie była potrzebna. Jednak na wszelki wypadek powinna zawierać kremy na poparzenia oraz plastry na wypadek skaleczeń w wodzie.Jedziemy w góry! Jak się przygotować?


Góry urzekają o każdej porze roku. Jednak i tutaj czyha pewne zagrożenie i zalecana jest ostrożność. Zaczynamy od przygotowania.

Kondycja – każdy urlop w górach jest związany z aktywnością fizyczną. Stąd lepiej wcześniej przygotować swoje ciało do wzmożonego wysiłku.

Dostosowanie ubioru –na wędrówki wygodne buty trekkingowe i wiatrówka. To podstawa!

Sprzęt, który może być pomocny – np. GPS, mapy, naładowany telefon, latarka, dokumenty identyfikacyjne – tak w razie problemów.

O czym warto pamiętać, wybierając się w góry?

Każda wyprawa w góry, niezależnie od wybranej aktywności, powinna być poprzedzona dokładnym zaplanowaniem trasy. Wybieramy takie, które są odpowiednie do umiejętności i kondycji. Podczas wędrówek trzymamy się szlaków.

Przed wyjściem z ośrodka, powinno się też sprawdzić sprzęt np. kijki do nordic walking. Informujemy też bliskich o naszych planach oraz szacowanej godzinie powrotu. Sprawdzamy aktualne komunikaty i zabieramy prowiant, obejmujący ciepłe napoje, coś pożywnego i coś z cukrem.

Jeszcze apteczka! W górach najczęstszymi urazami są skręcenia i złamania koniczyn, a także skaleczenia i rany, które mogą powstać w wyniku upadków. Co zatem zabrać? Plastry, opaski uciskowe, elastyczne bandaże i.. koc termiczny, który zajmuje mało miejsca, ale przyda się wysoko w górach.
Życzę Wam udanych oraz bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

.................................................................................................................................................

W F 15.06 i 19.06Klasy V – VI 19.06Temat: Podwórkowe zabawy sprzed lat.
Link

Link

Link

Link

Klasy VII – VIII 15.06 i 19.06Temat: Zdrowy kręgosłup, to zdrowy człowiek. (2godziny)
Zadanie jest na kolejne dwie lekcje (poniedziałek 15.06. i piątek 19.06.2020r.) Tym razem będą to zajęcia z serii ZDROWY KRĘGOSŁUP.


I. Zaczynamy jak zawsze rozgrzewką. Będzie to pięciominutowy rozruch całego ciała, który możecie i powinniście stosować każdego dnia rano – również podczas wakacji. Rozruch ten poprowadzi Damian Bugański:

Link

Powinniście wiedzieć, że Wasze prababcie i pradziadkowie każdy dzień zaczynali od porannej gimnastyki i między innymi dlatego często dożywali 100 lat. Teraz są inne czasy, ale akurat poranna gimnastyka jest tak samo ważna jak przed laty. Spróbujcie wprowadzić tę czynność do swojej codzienności.II. W części głównej zapowiadany trening z serii ZDROWY KRĘGOSŁUP, który poprowadzi Paula Piotrzkowska z e-Trening Fitness. Lekcje w ostatnim tygodniu, w większości skierowane były na wzmacnianie mięśni brzucha tym razem popracujemy nad równie ważnymi mięśniami grzbietu, ćwiczcie razem z instruktorką:
LinkBardzo polecam Wam takie ćwiczenia. Musicie wiedzieć, że zdrowy kręgosłup, to zdrowe całe ciało i sprawny człowiek. Kręgosłup odpowiada bowiem za funkcjonowanie niemal wszystkich narządów i elementów naszego organizmu.III. Na koniec jednominutowy relaks naszego zmęczonego ćwiczeniami kręgosłupa. Zaproponuje go Marek Purczyński z Total Therapy. Pan Marek wykonuje praktycznie jedno ćwiczenie, ale tłumaczy jak lepiej zrozumieć działanie naszego kręgosłupa i otaczających go mięśni. Patrzcie, słuchajcie i ćwiczcie.

Link

..................................................................................................................................................


W - F w dniach 08-10.06.2020rPrzypominam: każde zajęcia sportowe zawsze zaczynamy od rozgrzewki ogólnorozwojowej, którą można przeprowadzić w następujący sposób:
- krążenia głowy
- krążenia ramion oburącz i na przemian w przód, w tył,
- krążenia bioder, kolan, st. skokowych,
- krążenia nadgarstków,
- skręty tułowia,
- skrętoskłony w opadzie tułowia,
- krążenia tułowia,
- skłony tułowia,
- podskoki na L i P nodze,
- trucht w miejscu, bieg „bokserski”.Klasy I - III1.Temat: Zabawy i ćwiczenia ze skakankami. Kształtowanie koordynacji.

W poniższym linku zobaczycie kilka sposobów wykonywania ćwiczeń na skakance:
Link


2. Temat: Marszobiegi, ćwiczenia wytrzymałościowe w terenie.


Poniżej przedstawiam link z ćwiczeniami na świeżym powietrzu, które w większości możecie wykonać wspólnie ze swoimi rodzicami lub rodzeństwem do czego zachęcam.
Link


Marszobiegi to wspaniała forma biegowa w której sami możecie decydować ile biegacie i na ile pozwalają Wam wasze możliwości. Zabierzcie rodziców do lasu i zacznijcie od 2 minuty spokojnego biegu (to taki podczas którego możecie swobodnie rozmawiać) i 5 minut marszu. Taki marszobieg możecie powtórzyć kilka razy podczas spaceru. Myślę, że z czasem możecie sobie zwiększać długość biegu, a zmniejszać długość marszu.

Klasy V – VI


Możemy też przeprowadzić rozgrzewkę lekkoatletyczną :
LinkTemat: LA. Rzut piłką palantową.

Poniżej link do filmu pokazującego ćwiczenia do nauki rzutu i technikę wykonania:
LinkTemat: Kształtujemy gibkość w ćwiczeniach indywidualnych.

Cel: uczeń demonstruje ćwiczenia gibkościowe, indywidualne

Rozgrzewka:
Link


A teraz weź matę lub koc i poćwicz.
LinkKlasy VII– VIII

Temat: Wykonujemy próby testów sprawności fizycznej i próbujemy interpretować wyniki
.

Cel: uczeń wykonuje próby sprawnościowe pozwalające ocenić szybkość, skoczność i gibkość

Rozgrzewka:

1. Lekki trucht w miejscu przez 3 minuty.

2. Ćwiczenia w miejscu (po ok. 0,5-1 minutę na każde):

- krążenia ramion (lewa, prawa, obie do przodu, do tyłu, na końcu krążenia obiema rękami w przeciwnych kierunkach);

- podskoki z naprzemiennymi wymachami rąk w górę i unoszeniem kolan.

3. Ćwiczenie w marszu: wyciągnięcie rąk do przodu i naprzemienne wymachy nogą z dotknięciem palcami stopy do dłoni (po 8 powtórzeń na nogę).

Wykonaj 3 próby ( podane poniżej 1,2,4) z testu Zuchory. Obok każdej masz tabelę z wynikami. Sprawdź sam siebie i oceń swoją sprawność.

Link do Testu Zuchory Link

1 próba - szybkość
2 próba - skoczność
4 próba - gibkośćTemat: Doskonalimy prowadzenie piłki nogą ze zmianą tempa i kierunku
.
Cel: uczeń wykonuje i stosuje w grze: prowadzenie piłki nogą ze zmianą tempa i kierunku
Rozgrzewka - 5 minut truchtu w miejscu.
Link..................................................................................................................................................

W - f w dniach 01-05.06.2020 r.

Klasy I – III

W linkach wysyłam przykładowe ćwiczenia. Zachęcam do ich wykonania, ale tylko i wyłącznie pod opieką i przy asekuracji rodziców/opiekunów.

Każde zajęcia sportowe zawsze zaczynamy od rozgrzewki ogólnorozwojowej, którą można przeprowadzić w następujący sposób:

- krążenia głowy

- krążenia ramion oburącz i na przemian w przód, w tył,

- krążenia bioder, kolan, st. skokowych,

- krążenia nadgarstków,

- skręty tułowia,

- skrętoskłony w opadzie tułowia,

- krążenia tułowia,

- skłony tułowia,

- podskoki na L i P nodze,

- trucht w miejscu, bieg „bokserski”.


1. Temat
: Ćwiczenia ogólnorozwojowe z akcentem na wzmacnianie mm brzucha i rozwijanie gibkości.
Propozycja ćwiczeń rozciągających.
Link


2. Temat: Gry i zabawy doskonalące umiejętności lekkoatletyczne. Ćwiczenia bieżne i skoczne.
Przedstawiam Wam grę planszową, która – mam nadzieję – połączy przyjemne z pożytecznym, czyli dobrą zabawę z aktywnością fizyczną.
Link


3. Temat:
Ćwiczenia ogólnorozwojowe z piłką.
Możecie wykorzystać dowolną piłkę, jaką posiadacie w domu. W linku znajdziecie wiele ćwiczeń ogólnorozwojowych, jakie możecie wykonać w domu.
Link
Klasy V – VI

Każde zajęcia sportowe zawsze zaczynamy od rozgrzewki ogólnorozwojowej, którą można przeprowadzić w następujący sposób:

- krążenia głowy

- krążenia ramion oburącz i na przemian w przód, w tył,

- krążenia bioder, kolan, st. skokowych,

- krążenia nadgarstków,

- skręty tułowia,

- skrętoskłony w opadzie tułowia,

- krążenia tułowia,

- skłony tułowia,

- podskoki na L i P nodze,

- trucht w miejscu, bieg „bokserski”.


Lub przykładowa rozgrzewka w domu.
Link


Temat: LA. Ćwiczenia przygotowujące do uprawiania LA.
Doskonalenie startu niskiego ( 2 godz.)
Link
Link
Link
LinkTemat: LA. Siła biegowa – wzmocnienie mięśni nóg i brzucha.
Skipy, wieloskoki ( 2 godz.)
Link
LinkKlasy VII – VIII

Każde zajęcia sportowe zawsze zaczynamy od rozgrzewki ogólnorozwojowej, którą można przeprowadzić w następujący sposób:

- krążenia głowy

- krążenia ramion oburącz i na przemian w przód, w tył,

- krążenia bioder, kolan, st. skokowych,

- krążenia nadgarstków,

- skręty tułowia,

- skrętoskłony w opadzie tułowia,

- krążenia tułowia,

- skłony tułowia,

- podskoki na L i P nodze,

- trucht w miejscu, bieg „bokserski”.

Ewentualnie możemy przeprowadzić rozgrzewkę lekkoatletyczną (link poniżej):

Link1. Temat: LA. Marszobieg z pokonywaniem przeszkód terenowych – 1000m.

Poniżej przedstawiam link z ćwiczeniami na świeżym powietrzu.
Link

Marszobiegi to wspaniała forma biegowa w której sami możecie decydować ile biegacie i na ile pozwalają Wam wasze możliwości. Zacznijcie od 2 minuty spokojnego biegu (to taki podczas którego możecie swobodnie rozmawiać) i 4 minuty marszu. Taki marszobieg możecie powtórzyć kilka razy podczas spaceru. Myślę, że z czasem możecie sobie zwiększać długość biegu, a zmniejszać długość marszu.2. Temat: LA. Doskonalenie biegu długiego – dz-600m, ch-1000m – test Coopera.

Poniżej przedstawiamy co to jest 12 minutowy test Coopera
Link
Link3. Temat: LA. Rzut piłką palantową.

Poniżej link do filmu pokazującego ćwiczenia do nauki rzutu i technikę wykonania:
Link4. Temat: LA. Start niski. Bieg na 60 m ze startu niskiego.

Poniżej link do filmu pokazującego technikę wykonania startu niskiego z bloków startowych:
Link

Poniżej link do filmu pokazującego ćwiczenia do nauki startu niskiego:
Link

Poniżej link do filmu pokazującego lekcję zdalną z ćwiczeniami do nauki i doskonalenia startu niskiego:
Link


Poniżej link do biegu Ewy Swobody podczas Halowych Mistrzostw Europy z 2017 roku:
Link


................................................................................................................................................

W – F w dniach 25 - 29.05.2020 r.Klasy I – III

Wysyłam w linkach przykładowe ćwiczenia. Zachęcam do ich wykonania, ale tylko i wyłącznie pod opieką i przy asekuracji rodziców/opiekunów.

Każde zajęcia sportowe zawsze zaczynamy od rozgrzewki ogólnorozwojowej, którą można przeprowadzić w następujący sposób:

- krążenia głowy

- krążenia ramion oburącz i na przemian w przód, w tył,

- krążenia bioder, kolan, st. skokowych,

- krążenia nadgarstków,

- skręty tułowia,

- skrętoskłony w opadzie tułowia,

- krążenia tułowia,

- skłony tułowia,

- podskoki na L i P nodze,

- trucht w miejscu, bieg „bokserski”.

Temat: Ćwiczenia na przyrządach rozwijające sprawność fizyczną.

W poniższym linku zobaczycie ćwiczenia poprawiające Waszą sprawność fizyczną. Zachęcam do wykonania ćwiczeń z rodzicami. Pamiętajcie, że najważniejsze jest bezpieczeństwo i nie wykonujcie ćwiczeń, których nie jesteście w stanie zrobić.

Link

Temat: Tor przeszkód w terenie.

W dniu dzisiejszym poznacie ćwiczenia poprawiające szybkość, skoczność, koordynację. Proszę zwrócić uwagę na prawidłowa postawę. Ważna jest współpraca podczas zabaw, gier i ćwiczeń, dlatego ćwiczymy w bezpieczny sposób pod kontrolą osoby dorosłej, a najlepiej wspólnie z rodzicami.
Link

Temat: Zabawy i ćwiczenia ze skakankami. Kształtowanie koordynacji.

Ostatniego dnia tego tygodnia proponuję ćwiczenia na skakance, podczas których kształtujemy naszą sprawność fizyczną, a szczególnie skoczność i koordynację.

W poniższym linku zobaczycie kilka sposobów wykonywania ćwiczeń na skakance:
Link

Klasy V - VI

Poniżej tematyka na najbliższe dni. Pamiętajcie, że najważniejsze jest Wasze bezpieczeństwo, dlatego wszystkie ćwiczenia wykonujemy pod okiem rodziców lub opiekunów. Jeżeli niektórych ćwiczeń nie jesteście w stanie wykonać w domu, to filmiki potraktujcie, jako lekcję poglądową, teoretyczną.

Każdy rodzaj ćwiczeń zaczynamy od rozgrzewki!

Dzisiaj proponuję zabawę w ruletkę sportową, link w załączeniu:

LinkTemat: MPS. Kształtowanie ogólnej sprawności z piłką. (2 godz.)

Ćwiczenia siatkarskie.
Link
LinkTemat: MPS. Doskonalenie odbić w piłce siatkowej. (2 godz.)

Są to ćwiczenia do wykonania w domu o różnym stopniu trudności , jak wam coś nie wyjdzie to się nie przejmujcie. Jak nie macie piłki do siatkówki, to możecie ćwiczenia wykonać inną piłką lub balonem. Powodzenia.

LinkKlasy VII - VIII

Temat: Ogólnorozwojowe formy aktywności ruchowej – Tabata. (2 godz.)

Jak zwykle najlepiej ćwiczcie o tych godzinach, kiedy zwykle mamy lekcje wychowania fizycznego w szkole. Ale nie jest to konieczne – możecie ćwiczyć kiedy Wam pasuje! Poniżej podaną lekcję wykonajcie dwa razy. Tym razem będzie to tabata czyli trening interwałowy całego ciała.

I.
Ale najpierw oczywiście rozgrzewka, którą przeprowadzi Dagmara Mostowska z portalu e-Wychowanie Fizyczne. Będzie to zestaw ćwiczeń angażujący wszystkie partie mięśniowe oraz stawy. Włączcie filmik i ćwiczcie: Link


II. W części głównej wspomniana wyżej tabata. Jest, to trening interwałowy, który w naszym przypadku będzie polegał na wykonywaniu 6 różnych ćwiczeń (każde trwające 20sekund) z przerwą 10 sekundową. 6 ćwiczeń stanowi jedną serię – wykonajcie 4 serie.

Oto opis 6 wymienionych wyżej ćwiczeń:

1 ćwiczenie - pajacyki

2 ćwiczenie – wykroki w przód raz prawa raz lewa noga

3 ćwiczenie – deska w podporze przodem na przedramionach (plank)

4 ćwiczenie – półprzysiady (squaty)

5 ćwiczenie – w podporze przodem podciągnięcie kolana pod klatkę piersiową raz prawe raz

lewe kolano

6 ćwiczenie – przeskoki skrzyżne w bok raz lewa noga za prawą nogą (skok w prawą stronę)

raz prawa noga za lewą nogą (skok w lewą stronę).

Najpierw dokładnie przeczytajcie opis ćwiczeń i spróbujcie je wykonać.

Później włączcie sobie muzykę z poniższego linku:
Link

W podkładzie muzycznym będzie odliczanie czasu na ćwiczenie i przerwę (znacie angielski, to wszystko będzie jasne). Słuchajcie muzyki i ćwiczcie
(pamiętajcie macie wykonać 4 kolejne serie) zobaczycie jakie to fajne.

III. Na koniec trochę rozciągania i ćwiczeń korekcyjnych. Wykonacie je w tej lekcji jako ćwiczenia wyciszające i końcowe, ale możecie z tego zestawu korzystać także w przerwie pomiędzy codziennymi lekcjami w innych przedmiotów. Będzie rozciąganie mięśni szyi, klatki piersiowej oraz wzmacnianie mięśni pleców. Oglądajcie i ćwiczcie razem z Krzysztofem Migasem z e-Wychowanie Fizyczne.

LinkTemat: Obwód stacyjny w domu. (2 godz.)

Poniżej podaną lekcję wykonajcie dwa razy. Na tych lekcjach wykonacie obwód stacyjny inaczej zwany treningiem obwodowym. Tym razem całą lekcję znajdziecie pod jednym linkiem. Ćwiczyć będziemy z Kasią Bigos z Hello Zdrowie. Kasia przeprowadzi najpierw rozgrzewkę, później przećwiczy z Wami całą część główną, a na koniec „rozciągnie”.

Rozgrzewka składać się będzie z marszu, wymachów ramion w przód i w tył, półprzysiadów, skrętoskłonów, krążeń przedramion, nadgarstków, głowy.

Część główna zawiera 5 ćwiczeń wykonywanych przez 45 sekund, jedno po drugim (bez przerwy). Te 5 ćwiczeń stanowi jedną serię – należy wykonać 3 serie. Ćwiczenia nie są bardzo skomplikowane więc nie będę ich opisywać. Tym bardziej, że prowadząca dokładnie pokazuje i opisuje każde ćwiczenie, wskazując na co należy zwrócić uwagę i jak unikać błędów. Na koniec oczywiście będą ćwiczenia rozciągające czyli rozciąganie w wypadzie, rozciąganie w leżeniu przodem i skłon w tył, niska pozycja klappa i chwila odprężenia oraz ćwiczenia oddechowe.

No to do roboty! Włączcie poniższy link i ćwiczcie:
Link

..................................................................................................................................................Wychowanie fizyczne w dniach 18 – 22 maja 2020

Klasy I – III

Wysyłam w linkach przykładowe ćwiczenia. Zachęcam do ich wykonania, ale tylko i wyłącznie pod opieką i przy asekuracji rodziców/opiekunów, bo najważniejsze jest Wasze zdrowie i bezpieczeństwo.

Pamiętajcie, żeby zawsze zrobić krótką rozgrzewkę przygotowującą do zajęć ok. 5-8 minut np.:

Rozgrzewka (przykładowa, można wykonać własną):

- krążenia głowy

- krążenia ramion oburącz i na przemian w przód, w tył,

- krążenia bioder, kolan, st. skokowych,

- krążenia nadgarstków,

- skręty tułowia,

- skrętoskłony w opadzie tułowia,

- krążenia tułowia,

- skłony tułowia,

- podskoki na L i P nodze,

- trucht w miejscu, bieg „bokserski”.1. Temat: Doskonalenie koordynacji ruchowej.

W poniższym linku zobaczycie ćwiczenia poprawiające Waszą koordynację ruchową. Zachęcam do wykonania ćwiczeń z rodzicami, czy rodzeństwem. Pamiętajcie, że najważniejsze jest bezpieczeństwo i nie wykonujcie ćwiczeń, których nie jesteście w stanie zrobić.
Link

2. Temat: Doskonalenie umiejętności skoku w dal z miejsca.

W dniu dzisiejszym poznacie ćwiczenia poprawiające skoczność oraz prawidłową technikę skoku w dal z miejsca. Wykonajcie ćwiczenia z osobą prowadzącą z linku poniżej -uwaga ćwiczymy w bezpieczny sposób pod kontrolą osoby dorosłej.

Link

3. Temat: Ćwiczenia z nietypowym przyborem.

Ostatnia propozycja na ten tydzień, to ćwiczenia z nietypowym przyborem... W linku znajdziecie wiele ćwiczeń, jakie możecie wykonać z … papierem toaletowym. Zobaczycie, że nawet w domu można przeprowadzić naprawdę ciekawy trening.

Link

………………………………………………………………………………………………………………

Klasy V – VI i VII - VIII

Wysyłam w linkach przykładowe ćwiczenia. Zachęcam do ich wykonania, ale tylko i wyłącznie pod opieką i przy asekuracji rodziców/opiekunów, bo najważniejsze jest Wasze zdrowie i bezpieczeństwo.

Rozgrzewka (przykładowa, można wykonać własną). Pamiętajcie, żeby zawsze zrobić krótką rozgrzewkę przygotowującą do zajęć ok. 5-8 minut

Temat 1 : Wykonujemy próby testów sprawności fizycznej i próbujemy interpretować wyniki.

Cel: uczeń wykonuje próby sprawnościowe pozwalające ocenić szybkość, skoczność i gibkość

Rozgrzewka:

1. Lekki trucht w miejscu przez 3 minuty.

2. Ćwiczenia w miejscu (po ok. 0,5-1 minutę na każde):

krążenia ramion (lewa, prawa, obie do przodu, do tyłu, na końcu krążenia obiema rękami w przeciwnych kierunkach);

podskoki z naprzemiennymi wymachami rąk w górę i unoszeniem kolan.

3. Ćwiczenie w marszu: wyciągnięcie rąk do przodu i naprzemienne wymachy nogą z dotknięciem palcami stopy do dłoni (po 8 powtórzeń na nogę).

Wykonaj 3 próby ( podane poniżej 1,2,4) z testu Zuchory. Obok każdej masz tabelę z wynikami. Sprawdź sam siebie i oceń swoją sprawność.

Link do Testu Zuchory Link

1 próba - szybkość

2 próba - skoczność

4 próba - gibkośćTemat 2 : Kształtujemy gibkość w ćwiczeniach indywidualnych.

Cel: uczeń demonstruje ćwiczenia gibkościowe, indywidualne

Rozgrzewka:
Link

A teraz weź matę lub koc i poćwicz.
LinkTemat 3 : Doskonalimy prowadzenie piłki nogą ze zmianą tempa i kierunku.

Cel: uczeń wykonuje i stosuje w grze: prowadzenie piłki nogą ze zmianą tempa i kierunku

Rozgrzewka - 5 minut truchtu w miejscu.
LinkTemat 4 : Poznajemy pojęcie kompensacji i korekcji podczas ćwiczeń ogólnorozwojowych.

Cel: uczeń rozumie pojęcie kompensacja

Kompensacja to przejęcie funkcji jakiegoś narządu w razie jego schorzenia( zastępczość funkcji).

Rozgrzewka + zestaw ćwiczeń na zdrowy kręgosłup
Link


Praca domowa (na ocenę) dla klasy V, VI, VII, VIII:

Proszę napisać ilu zawodników w jednej drużynie gra w piłkę siatkową, do ilu punktów gra się seta oraz ilu zawodników gra w piłkę ręczną.

Prace przysyłamy na adres mailowy: wych-fizchruslanki @wp.pl do 31 maja 2020

..................................................................................................................................................

Wychowanie fizyczne - 11 - 15. 05. 2020r.Klasy I – III

Wysyłam w linkach przykładowe ćwiczenia. Zachęcam do wykonania ćwiczeń z rodzicami, czy rodzeństwem. Pamiętajcie, że najważniejsze jest wasze bezpieczeństwo i nie wykonujcie ćwiczeń, których nie jesteście w stanie zrobić. Każde zajęcia sportowe zawsze zaczynamy od rozgrzewki ogólnorozwojowej, którą znacie.

Temat: Zabawy i gry podwórkowe z wykorzystaniem nietypowych przyborów – gra w kapsle.

W poniższym linku zobaczycie grę w kapsle oraz sposób wykonania ich w prosty sposób do czego Was zachęcam.
Link

Temat: Marszobiegi, ćwiczenia wytrzymałościowe w terenie.

Poniżej przedstawiam link z ćwiczeniami na świeżym powietrzu.
Link

Marszobiegi to wspaniała forma biegowa, w której sami możecie decydować ile biegacie i na ile pozwalają Wasze możliwości. Zabierzcie rodziców do lasu, na pole lub podwórko i zacznijcie od 1 minuty spokojnego biegu (to taki, podczas którego możecie swobodnie rozmawiać) i 4 minuty marszu. Taki marszobieg możecie powtórzyć kilka razy. Myślę, że z czasem możecie sobie zwiększać długość biegu, a zmniejszać długość marszu. Do dzieła!

Temat: Zabawy i ćwiczenia z paletkami i piłeczką pingpongową.

W poniższych linkach zobaczycie kilka sposobów odbić piłeczki paletką.
Link
Link

Jak widzicie powyższe ćwiczenia można wykonać w domu do czego zachęcam. Jeśli nie macie rakietki tenisowej (paletki) to użyjcie np. deski do krojenia.

Ćwiczcie i bawcie się dobrze!Klasy V - VI

Wysyłam w linkach przykładowe ćwiczenia. Zachęcam do ich wykonania, ale tylko i wyłącznie pod opieką i przy asekuracji rodziców/opiekunów, bo najważniejsze jest Wasze zdrowie i bezpieczeństwo.

Pamiętajcie, żeby zawsze zrobić krótką rozgrzewkę przygotowującą do zajęć ok. 5-8 minut,
którą znacie lub można wykonać własną.

Temat: Gry i zabawy

W dniu dzisiejszym propozycja gry planszowej, która łączy aktywność fizyczną z dobrą zabawą. Zaczynamy!!!
LinkTemat: MPN – Prowadzenie piłki, kontrola i czucie piłki.

Gdy pozwoli na to pogoda zalecam ćwiczenia na świeżym powietrzu. Można poćwiczyć na własnym podwórku. Gdy nie mamy takiej możliwości część ćwiczeń prezentowanych poniżej można wykonać w domu.
Link

TEMAT: MPS. Doskonalenie kiwnięcia w piłce siatkowej.

Poniżej linki z rozgrzewką siatkarską w wykonaniu K. Kłosa
Link
Poniżej linki dotyczące kiwnięcia w piłce siatkowej
Link
Link

TEMAT: TS. Doskonalenie serwisu w tenisie stołowym.

Poniżej linki dotyczące tenisa stołowego (serwisu) w warunkach domowych
Link
Link
Poniższy link pokazuje ćwiczenia serwisu na profesjonalnym stole tenisowym
LinkKlasy VII – VIII

Jak to zwykle zaczynamy od rozgrzewki ogólnorozwojowej.
Link

TEMAT: PN. Doskonalenie strzałów na bramkę.

Poniżej link z krótką rozgrzewką i strzałami na bramkę w wykonaniu piłkarzy Śląska Wrocław:
Link
Poniżej link z wymianą podania i strzałem na bramkę:
Link
Poniżej link z akcentem prowadzenia piłki, zwodu i strzału na bramkę.
Link

TEMAT: PN. Gry uproszczone – rondo 4x2 oraz gra 3x3.

Poniżej link z rozgrzewką piłkarską
Link
Poniżej linki dotyczące gry w „dziadka” czyli rondo 4x2
Link
Poniżej link z grą 3x3.
Link
Możemy sobie wyznaczyć pole do gry, na nim ustawiamy 4 bramki z pachołków. Dwie z nich bronimy, a na dwie z nich staramy się strzelić gola.

Temat: Ćwiczenia kształtujące z przyborami nietypowymi.

Po rozgrzewce przystąpmy do ćwiczeń zaproponowanych w tych linkach Link
Link

Temat: Intensywny trening – a tętno.

Jak mierzyć tętno w każdej chwili? Najprostszy sposób.
Link
Waszym zadaniem jest wykonać pomiar
a. tętna spoczynkowego przed wysiłkiem
b. tętna po wysiłku
Proponuję intensywny trening. Link
Pamiętaj wykonuj ćwiczenia według własnych możliwości. Stopień trudności dopasuj do siebie.
Kontroluj siebie przed i po wysiłku.
Porównaj tętna i wyciągnij wnioski na przyszłość ćwicząc intensywnie.
Miej życie pod kontrolą!

Powodzenia i pozdrawiam!

.................................................................................................................................................


4. 05 – 8. 05 W – F

Moi Drodzy Uczniowie!

Mam nadzieję, że dajecie radę i trzymacie się w tym trudnym czasie. Wysyłam w linkach przykładowe ćwiczenia. Zachęcam do ich wykonania, ale tylko i wyłącznie pod opieką i przy asekuracji rodziców/opiekunów. Pamiętajcie, że najważniejsze jest Wasze bezpieczeństwo i nie wykonujcie ćwiczeń, których nie jesteście w stanie zrobić.KLASA I, II, III

PRACA OBOWIĄZKOWA DLA WSZYSTKICH (na ocenę)

Mój ulubiony sport

Bardzo proszę o przesłanie do dnia 8.05.2020 r.(piątek) pracy przedstawiającej np. rysunek ulubionego sportowca lub ulubionej dyscypliny sportu/obiektu sportowego.

Zdjęcia prac proszę o przesyłanie na stronę: wych-fizchruslanki@wp.pl

……………………………………………………….

Zajęcia sportowe zawsze zaczynamy od rozgrzewki ogólnorozwojowej, którą można przeprowadzić w następujący sposób:

- trucht (można wykonać w miejscu) – 2 minuty,

- trucht + krążenia ramion (lewa, prawa, oburącz do przodu/tyłu),

- „pajacyki” z klaśnięciem nad głową oraz klaśnięciem przed klatką piersiową (po 10 klaśnięć),

- naprzemienne wymachy nogą z dotknięciem palcami stopy do dłoni (po 2 powtórzenia na nogę),

- krążenia tułowia (po 2 razy w obie strony),

- krążenia biodrami (po 2 razy w obie strony),

- krążenia kolan (do środka, na zewnątrz, po 2 razy),

- krążenia nadgarstków i w stawach skokowych.


1.
Rozwijanie umiejętności utrzymania równowagi.

Ćwiczenia równoważne z woreczkami
Link

Ćwiczenia równoważne - zabawa
Link


2.
Bieganie jako naturalna, najbardziej korzystna i wszechstronna forma ruchu.

Rozgrzewka biegowa:
Link

Ćwiczenia biegowe (i nie tylko) w domu
WF w domu, odc. 8, KIDS


3.
Rzuty do celu – przykładowe zabawy rzutne w warunkach domowych:

Link
Link

……………………………………………………………………………………..Klasa V i VI - PRACA OBOWIĄZKOWA DLA WSZYSTKICH (na ocenę)

Wybierzcie kilka ćwiczeń zróbcie zdjęcia lub nagrajcie filmik do zaliczenia do 8.05.2020 Prześlijcie na stronę: wych-fizchruslanki@wp.pl

Rozgrzewka

Pamiętajcie, żeby zawsze zrobić krótką rozgrzewkę przygotowującą do zajęć ok. 5-8 minut np.:

- krążenia głowy

- krążenia ramion oburącz i na przemian w przód, w tył,

- krążenia bioder, kolan, st. skokowych,

- krążenia nadgarstków,

- skręty tułowia,

- skrętoskłony w opadzie tułowia,

- krążenia tułowia,

- skłony tułowia,

- podskoki na L i P nodze,

- trucht w miejscu, bieg „bokserski”

Poniżej link do rozgrzewki w wykonaniu siatkarzy:
LinkTematy z wychowania fizycznego dla klasy V- VI

1.
TEMAT : MPR. Doskonalenie podań i chwytów w piłce ręcznej.

Poniżej link dotyczący ułożenia piłki w dłoni
Link
Poniżej link dotyczący techniki chwytu piłki:
Link

Poniżej link dotyczący techniki podania:
Link2 – 3. TEMAT : MPR. Doskonalenie rzutów do bramki w piłce ręcznej (2 godz.)

Poniżej link dotyczący techniki przeskoku:
Link

Poniżej linki dotyczące techniki rzutu:
Link
Link
Link4.
TEMAT : MPN. Doskonalenie podań i przyjęć w piłce nożnej.

Poniżej linki dotyczące uderzenia prostym podbiciem:
Link
Link

Poniżej linki dotyczące uderzenia wewnętrzną częścią stopy:
Link
Link

Klasa VII i VIII - PRACA OBOWIĄZKOWA DLA WSZYSTKICH (na ocenę)

Termin był do 24.04- otrzymałam tylko 1 pracę.

W ramach pracy domowej proszę przygotować z poszczególnych gier zespołowych: piłka nożna, piłka koszykowa, piłka siatkowa i piłka ręczna następujące informacje:

- wymiary boiska, czas gry, liczba zawodników podczas meczu na boisku, ilość zmian w poszczególnych grach. Wymienić po 3 popularnych zawodników z poszczególnej dyscypliny.

Prace przysyłamy na adres mailowy: wych-fizchruslanki @wp.pl do 8.05. 2020


Pamiętajcie, żeby zawsze zrobić krótką rozgrzewkę przygotowującą do zajęć ok. 5-8 minut


Tematy z wychowania fizycznego dla klasy VII - VIII


1.
Temat: Kształtujemy wybrane zdolności motoryczne poprzez gry i zabawy.

Cel: kształtowanie siły, koordynacji ruchowej w poznanych zabawach ( ćwiczeniach)

Rozgrzewka: 5 minut
Marsz w miejscu 1 min., trucht w miejscu 1min., pajacyki 20 powtórzeń, przysiady 20 powtórzeń, pompki 5 powtórzeń.

Wykonaj ćwiczenia z wybranego filmiku dostosowując do swoich możliwości.
Link
Link2.
Temat: MPK. Doskonalimy podanie jednorącz i oburącz w ruchu.

Cel: wykonuje i stosuje w grze podanie jednorącz i oburącz

Rozgrzewka:
Trucht w miejscu 1 min., skip A 15 sekund, krążenia ramion w przód i tył po 10 powtórzeń, brzuszki 15 powtórzeń.

Obejrzyj prawidłową technikę podań piłki. Link3.
Temat: MPK Doskonalenie rzutu do kosza z biegu po kozłowaniu ( dwutakt)

Cel: uczeń wykonuje rzut piłki do kosza z biegu po kozłowaniu (dwutakt)

Rozgrzewka:
Wykorzystaj poznane ćwiczenia do rozgrzewki i wykonaj 5 z nich powtarzając każde po 10 razy.
Podpowiedź: Krążenia głowy , nadgarstków, bioder, skrętoskłony, wymachy prostej nogi P i L, siad prosty skłony do obu nóg ( kolana proste nie uginamy ich podczas wykonywania skłonu), siad rozkroczny skłony do Pi L nogi, motylek( w siadzie uginamy nogi w kolanach i łączymy stopy podeszwowo).

Obejrzyj cały filmik.
Dwutakt zaczyna się na filmie od 3:13 minuty. Link4.
Temat: Kształtujemy wybrane zdolności motoryczne w obwodzie stacyjnym.

Cel: uczeń wzmacnia poszczególne partie mięśniowe w obwodzie stacyjnym

Rozgrzewka:
Krążenia głowy , nadgarstków, bioder, skrętoskłony, wymachy prostej nogi P i L, siad prosty skłony do obu nóg ( kolana proste nie uginamy ich podczas wykonywania skłonu), siad rozkroczny skłony do P i L nogi, motylek( w siadzie uginamy nogi w kolanach i łączymy stopy podeszwowo).

A teraz czas na ćwiczenia.Link

..................................................................................................................................................
Klasa II i III

28.04. (wtorek)

Temat: Ćwiczenia ogólnorozwojowe z wykorzystaniem lasek gimnastycznych.

Dzień dobry moi drodzy uczniowie! Mam nadzieję, że dajecie radę i trzymacie się w tym trudnym czasie. Wysyłam w linkach przykładowe ćwiczenia. Zachęcam do ich wykonania, ale tylko i wyłącznie pod opieką i przy asekuracji rodziców.

Zajęcia sportowe zawsze zaczynamy od rozgrzewki ogólnorozwojowej, którą można przeprowadzić w następujący sposób:

- krążenia głowy

- krążenia ramion oburącz i na przemian w przód, w tył,

- krążenia bioder, kolan, st. skokowych,

- krążenia nadgarstków,

- skręty tułowia,

- skrętoskłony w opadzie tułowia,

- krążenia tułowia,

- skłony tułowia,

- podskoki na L i P nodze,

- trucht w miejscu, bieg „bokserski”.

W poniższym linku zobaczycie kilka sposobów wykonywania ćwiczeń z wykorzystaniem lasek gimnastycznych, zachęcam do wykonania niektórych ćwiczeń z rodzicami, pamiętajcie, że najważniejsze jest wasze bezpieczeństwo i nie wykonujcie ćwiczeń, których nie jesteście w stanie zrobić:

Link


29.04. (środa) i 30.04 (czwartek)

Temat: Zabawy i gry podwórkowe.

Zajęcia sportowe zawsze zaczynamy od rozgrzewki ogólnorozwojowej, którą można przeprowadzić w następujący sposób:

- trucht (można wykonać w miejscu) – 2 minuty,

- trucht + krążenia ramion (lewa, prawa, oburącz do przodu/tyłu),

- „pajacyki” z klaśnięciem nad głową oraz klaśnięciem przed klatką piersiową (po 10 klaśnięć),

- naprzemienne wymachy nogą z dotknięciem palcami stopy do dłoni (po 2 powtórzeni na nogę),

- krążenia tułowia (po 2 razy w obie strony),

- krążenia biodrami (po 2 razy w obie strony),

- krążenia kolan (do środka, na zewnątrz, po 2 razy),

- krążenia nadgarstków i w stawach skokowych.

W poniższym linkach zobaczycie kilka zabaw i gier podwórkowych, zachęcam do wykonania niektórych ćwiczeń z rodzicami, pamiętajcie, że najważniejsze jest wasze bezpieczeństwo i nie wykonujcie ćwiczeń których nie jesteście w stanie zrobić:

Gra w pajęczyna/ flinston

Link

Gra w dziesiątki

Gra w gumę - Dziesiątki, wersjaKlasy V –VIII

Witajcie!

Zaczynamy kolejny tydzień nauki zdalnej, dlatego przedstawiam Wam kilka propozycji na zajęcia ruchowe w domu. Powinny się one odbywać w obecności rodziców/opiekunów, bo najważniejsze jest Wasze zdrowie i bezpieczeństwo.

Rozgrzewka

Pamiętajcie, żeby zawsze zrobić krótką rozgrzewkę przygotowującą do zajęć ok. 5-8 minut np.:

- krążenia głowy

- krążenia ramion oburącz i na przemian w przód, w tył,

- krążenia bioder, kolan, st. skokowych,

- krążenia nadgarstków,

- skręty tułowia,

- skrętoskłony w opadzie tułowia,

- krążenia tułowia,

- skłony tułowia,

- podskoki na L i P nodze,

- trucht w miejscu, bieg „bokserski”1.Temat: TS - nauka odbić forhendem

Dwa najbliższe tematy przeznaczymy na tenis stołowy. Może część z Was posiada rakietki do tenisa stołowego, dlatego warto poćwiczyć i wykorzystać wskazówki prowadzącego (w linku poniżej). Kto nie ma rakietek??? – czasami wystarczy książka, czy zeszyt w twardej oprawie lub jakieś plastikowe pudełko, by spróbować zagrać w tenisa stołowego… A stół…??? No cóż – może być każdy, który macie w domu… a można nawet pograć na podłodze (na wyznaczonym polu)… Spróbujcie!!! Udanej zabawy :-)

Link2.Temat: TS - nauka odbić bekhendem

Link3. Temat: RMT – ćwiczymy w rytm muzyki

YT – My3 IBFF ( układ taneczny do piosenki) lub ulubiona muzyka

Ćwiczenia kształtujące całe ciało odgrywają bardzo ważną rolę w Waszym rozwoju – szczególnie teraz, gdy dużo czasu spędzacie przed komputerem należy zadbać o swoje ciało. Dlatego włączamy swoją ulubioną muzykę i zaczynamy ćwiczenia! Powodzenia!!!


..................................................................................................................................................

Klasy  I –III

21. 04. 2020r.
                Poćwicz jak na filmie:Link
22. 04. 2020r.
                Poćwicz jak na filmie:Link
23. 04.2020r.
              Poćwicz jak na filmie:Link
 
Klasy V - VI
Pamiętajcie, że najważniejsze jest Wasze bezpieczeństwo, dlatego wszystkie ćwiczenia wykonujemy pod okiem rodziców lub opiekunów. Jeżeli niektórych ćwiczeń nie jesteście w stanie wykonać w domu, to filmiki potraktujcie, jako lekcję poglądową, teoretyczną.
Każdy rodzaj ćwiczeń zaczynamy od rozgrzewki!
Pamiętajcie, żeby zawsze zrobić krótką rozgrzewkę przygotowującą do zajęć ok. 5-8 minut z zachowaniem bezpieczeństwa w domu np.:
- krążenia ramion oburącz i na przemian w przód, w tył,
- skręty na boki,
- skrętoskłony w opadzie tułowia,
- krążenia tułowia,
- skłony tułowia,
- krążenia bioder, kolan,
- przysiady
- trucht w miejscu,
 - „minutka” – połóż się w wygodnej pozycji, zamknij oczy i leż tak nieruchomo i w ciszy około minuty, myśląc o samych przyjemnych rzeczach.

21 .04.2020r
Temat: RMT. Organizujemy ćwiczenia przy muzyce.
The 7-Minute Workout 2.0 | Timer & Music | Inger Houghton
 
22 .04.2020r
Temat: LA - ćwiczenia przygotowujące do uprawiania LA.
Link
 
23. 04.2020r  i 24 .04.2020r
Temat: MPK. Nauka dwutaktu w mini koszykówce.
Link
 
 
Klasy VII – VIII

20. 04. 2020r.
Temat: Omawiamy wpływ aktywności fizycznej na zdrowie. 
Cel: uczeń wyjaśnia pojęcie zdrowia; opisuje pozytywne mierniki zdrowia
Rozgrzewka
Wykonaj 5 ćwiczeń z rozgrzewek,  które Wam proponowałam. Każde ćwiczenie wykonaj 10 razy.
Wpływ aktywności fizycznej na zdrowie
Aktywność fizyczna niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia. Pozwala utrzymać nie tylko dobrą formę fizyczną, lecz także psychiczną. Poza tym regularny ruch zmniejsza ryzyko wielu chorób. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, zarówno w życiu młodych osób, jak i starszych. Dlatego w każdym wieku należy się ruszać w miarę swoich możliwości.
  Niezależnie od tego, jaki rodzaj aktywności fizycznej wybierzemy, pozwoli nam ona:
poprawić lub zachować wydolność fizyczną
utrzymać odpowiednią wagę
zachować siłę mięśniową, która stabilizuje stawy i kręgosłup
na wzrost odporności
osiągnąć lepsze samopoczucie
Regularna aktywność fizyczna pozwala także zapobiec chorobom cywilizacyjnym, m.in. chorobom serca. Zwłaszcza jeśli jest połączona z racjonalnym odżywianiem i unikaniem używek (np. papierosów, alkoholu). Ruch bowiem:
obniża poziom cukru
obniża poziom "złego" cholesterolu LDL, a podnosi poziom tego "dobrego" LDL
obniża poziom trójglicerydów
Warto pamiętać również, że osoba szczupła, sprawna fizycznie, szybciej i łagodniej przechodzi choroby niż osoba otyła i bez kondycji.

21. 04. 2020r.
Temat: Poznajemy gry rekreacyjne z innych krajów europejskich.
Cel:  uczeń opisuje zasady wybranej gry rekreacyjnej pochodzącej z innego kraju
Rozgrzewka
Link
Poniżej znajdziesz link do strony z zabawami i grami. Wybierz sobie jedną i postaraj się zapamiętać jej zasady. Po powrocie do szkoły wykorzystamy ją na lekcjach.
Link
Praca domowa  na ocenę !!!
W ramach pracy domowej proszę przygotować z poszczególnych gier zespołowych: piłka nożna, piłka koszykowa, piłka siatkowa i piłka ręczna następujące informacje:
- wymiary boiska, czas gry, liczba zawodników podczas meczu na boisku, ilość zmian w poszczególnych grach. Wymienić po 3 popularnych zawodników z poszczególnej dyscypliny.
Prace przysyłamy na adres mailowy: wych-fizchruslanki @wp.pl do 24 kwietnia

23. 04.2020r.
Temat: Demonstrujemy ćwiczenia rozwijające zdolności koordynacyjne.
Cel: uczeń demonstruje ćwiczenia rozwijające zdolności koordynacyjne
Rozgrzewka
Wykonaj po jednym ćwiczeniu na obręcz barkową, brzuch, tułów, nogi. Powtórz każde ćwiczenie 8 razy.
Przykładowe ćwiczenia koordynacyjne, które wykonasz w 10 minut.
Link
24. 04. 2020r.
Temat: Poznajemy ćwiczenia relaksacyjne.
Cel: uczeń wykonuje ćwiczenia oddechowe i inne o charakterze relaksacyjnym
Wykonaj zestaw ćwiczeń relaksacyjnych.
Link
 


.......................................................................................................................................................

Dzień dobry uczniowie!
Mam nadzieję, że po świętach chętnie wrócicie do aktywności fizycznej. Poniżej przykładowe ćwiczenia, które możecie zrobić w domu. Pamiętajcie, aby wszystko wykonywać pod czujnym okiem rodziców lub opiekunów.
Klasy 1-3
1. Ćwiczenia z piłką
WF Dla Dzieci Online #3 - Treningi dla Twojego Dziecka w Domu
https://www.youtube.com/watch?v=CEyba0BvBUE

2.W-F: Wzmacnianie mięśni nóg.
https://www.youtube.com/watch?v=OhhjWoIQkj4

3.W-F: Gimnastyka to podstawa
https://www.youtube.com/watch?v=FacAJxiIzh4

Wybierzcie kilka ćwiczeń zróbcie zdjęcia lub nagrajcie filmik do zaliczenia do 25.04.2020 r. Prześlijcie na stronę: wych-fizchruslanki@wp.pl
Trzymajcie się zdrowo i bawcie się jak najwięcej. Pamiętajcie o bezpieczeństwie i ćwiczcie pod opieką rodziców.

Klasy V- VIII
Dzień dobry!
Po świątecznej przerwie wracamy z kolejną „porcją” aktywności fizycznej. Poniżej tematyka na najbliższe dni. Pamiętajcie, że najważniejsze jest Wasze bezpieczeństwo, dlatego wszystkie ćwiczenia wykonujemy pod okiem rodziców lub opiekunów. Jeżeli niektórych ćwiczeń nie jesteście w stanie wykonać w domu, to filmiki potraktujcie, jako lekcję poglądową, teoretyczną.
Każdy rodzaj ćwiczeń zaczynamy od rozgrzewki!
Pod linkiem przykładowa rozgrzewka
Link
Znacie już wiele ćwiczeń, dlatego rozgrzewkę możecie też zaproponować sami.

Klasy V- VI
1 – 2. PN – Doskonalenie podań i przyjęcia piłki.
- Technika uderzenia piłki wew. częścią stopy
Link
- Technika przyjęcia piłki wew. częścią stopy
Link
Propozycja ćwiczeń w domu
Link

3. LA - ćwiczenia przygotowujące do uprawiania LA.
Ćwiczenia sprawności, dzięki którym poprawisz szybkość biegu
Ćwiczenia sprawności, dzięki którym poprawisz szybkość biegu (3T TOTAL TRAINING)

Klasy VII – VIII
Pamiętajcie, żeby zawsze zrobić krótką rozgrzewkę przygotowującą do zajęć ok. 5-8 minut np.:
- krążenia ramion w przód, w tył
- krążenia nadgarstków,
- skłony tułowia w przód, w bok
- skrętoskłony tułowia,
- krążenia tułowia,
- krążenia bioder, kolan,
- przysiady
- podskoki na L i P nodze,
- trucht w miejscu.
1. GIM. Doskonalenie skoku rozkrocznego przez kozła.
Link
2. GIM. Doskonalenie skoku kucznego przez skrzynię.
Link
Link
Link

Proszę obejrzeć zaproponowane filmy.
.......................................................................................................................................................

07. 04 – 08. 04 – wychowanie fizyczne kl. I -III

Po skończonej pracy albo w czasie jej trwania wykonaj (z rodzicem lub rodzeństwem):

- kilka ćwiczeń WF w domu cz. 1
Link

- ćwiczenia kształtujące prawidłową postawę ciała
Link
Wychowanie fizyczne - klasa V - VI (07. - 08. 04.) i VII – VIII (06. – 07. 04)


Zajęcia sportowe zawsze zaczynamy od rozgrzewki ogólnorozwojowej, którą można przeprowadzić w następujący sposób:

- trucht (można wykonać w miejscu) – 3 minuty,

- trucht + krążenia ramion (lewa, prawa, oburącz do przodu/tyłu),

- „pajacyki” z klaśnięciem nad głową oraz klaśnięciem przed klatką piersiową (po 20 klaśnięć),

- skip A - naprzemienne unoszenie kolan – 30 sekund,

- skip C – naprzemienne zginanie nóg w kolanach do tyłu, tak aby piętą buta przy każdym kroku dotykać pośladków – 30 sekund,

- naprzemienne wymachy nogą z dotknięciem palcami stopy do dłoni (po 82 powtórzeń na nogę),

- krążenia tułowia (po 4 razy w obie strony),

- krążenia biodrami (po 4 razy w obie strony),

- krążenia kolan (do środka, na zewnątrz, po 4 razy),

- krążenia nadgarstków i w stawach skokowych,

- przysiady 2 x 5,

- „brzuszki” w pozycji leżącej z nogami ugiętymi pod kątem 60-90° - 2 x 5,

- „grzbiety” w leżeniu przodem (na brzuchu) z wyprostowanymi ramionami do przodu – 2 x 5 powtórzeń (każde powtórzenie to uniesienie nóg i ramion do góry i utrzymanie ich w takiej pozycji przez 5 sekund),

- „pompki” w pozycji poziomej, twarzą do ziemi, podnoszenie i obniżanie tułowia – 2 x 5.

Po przeprowadzonej rozgrzewce, dalsza część zajęć.
Jeżeli nie posiadacie żadnej piłki, to poniższy filmik wykorzystajcie do obserwacji techniki wykonywanych ćwiczeń.
Link

MPK. Doskonalenie kozłowania piłki L i P ręką.
Tradycyjnie zaczynamy od rozgrzewki…
Tutaj znajdziecie propozycję Link

W dniu dzisiejszym odrobinę koszykówki. Wykorzystajcie do ćwiczeń dowolną piłkę (w domu nawet lepiej, jakby to była jakaś lekka
MPK . Doskonalenie rzutu piłki do kosza
W dniu dzisiejszym lekcja teoretyczna – zwracamy uwagę na technikę ułożenia dłoni. Obejrzyjcie film, a przećwiczymy wszystko – oby jak najszybciej – w szkole. Zapraszamy na filmik:
Link


.......................................................................................................................................................

Codzienny zestaw ćwiczeń:
- wywietrz pokój,
- wykonaj 10 pajacyków,
- zrób krążenie biodrami po 10 razy w prawo i w lewo,
- wykonaj 10 razy "malowanie płotu" oddychaj powoli przez nos,
- zrób "wycieranie podłogi nogą " po 10 razy na każdą nogę,
- wykonaj 10 razy swoje ulubione ćwiczenie,
- zamknij oczy i pochyl się do przodu wyobraź sobie tort i zdmuchnij powoli świeczki poruszaj się z prawej do lewej lub odwrotnie.

Jeśli dzisiaj ćwiczyło Ci się z ochotą - pogratuluj sobie i uśmiechnij się.

klasa V - VI
Pamiętajcie, żeby zawsze zrobić krótką rozgrzewkę przygotowującą do zajęć ok.8 – 10 minut z zachowaniem bezpieczeństwa w domu np.:
- krążenia ramion oburącz i na przemian w przód, w tył,
- krążenia nadgarstków,
- skręty na boki,
- skrętoskłony w opadzie tułowia,
- krążenia tułowia,
- skłony tułowia,
- krążenia bioder, kolan,
- podskoki na L i P nodze,
- trucht w miejscu.

31.03.2020r
Temat: MPS. Doskonalenie odbić sposobem oburącz górnym.
Link
Proszę o obejrzenie filmu z piłki siatkowej – odbicia SOG. Zwróćcie uwagę na ułożenie palców czyli tzw. „koszyczka” przy odbiciu.
01.04.2020r
Temat: MPS. Doskonalenie odbić piłki sposobem dolnym
Link
Proszę o obejrzenie filmu z piłki siatkowej – odbicia SOD. Zwróćcie uwagę na ułożenie ramion i nóg przy odbiciu.
02.04.2020r
Temat: MPS. Doskonalenie zagrywki górnej.
Proszę obejrzeć filmy z piłki siatkowej – doskonalenie zagrywki górnej (tenisowej). Zwróćcie uwagę na postawę wyjściową do wykonania zagrywki.
Link
Link
03.04.2020 r.
Temat: MPS. Doskonalenie kiwnięcia piłki.
Proszę zobaczyć filmy z piłki siatkowej – kiwnięcie piłki. Należy zwrócić uwagę na sekwencję kroków przy wykonywaniu rozbiegu.
Link
Link

klasa VII - VIII
Pamiętajcie, żeby zawsze przed każdą aktywnością fizyczną zrobić krótką rozgrzewkę:
- krążenia ramion w przód, w tył
- krążenia nadgarstków,
- skłony tułowia w przód, w bok
- skrętoskłony tułowia,
- krążenia tułowia,
- krążenia bioder, kolan,
- trucht w miejscu,
- skip A,
- skip C,
- pajacyki,
- przysiady,
- brzuszki.
30.03.2020r
Temat: PN. Doskonalenie strzałów na bramkę.
Proszę obejrzeć filmy z piłki nożnej - technika strzałów na bramkę. Zwróćcie uwagę na postawę zawodnika oraz moment uderzenia piłki. Materiały mają charakter poglądowy.
Link
Link
Link
Link
31.03.2020 r.
Pamiętajcie, żeby zawsze przed każdą aktywnością fizyczną zrobić krótką rozgrzewkę:
Temat: PN. Doskonalenie zwodów pojedynczych
Proszę zobaczyć filmy z piłki nożnej – doskonalenie zwodu pojedyńczego. Należy zwrócić uwagę na technikę prowadzenia piłki, zwód pojedynczy i zmianę kierunku biegu. Materiały mają charakter poglądowy.
Link
Link
Dla przypomnienia filmik pierwszy pokazuje prawidłową technikę oraz metodykę nauczania zwodu pojedynczego, natomiast drugi doskonalenie zwodów pojedynczych


Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

BIP

NGO'

Flop'

NGO'
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Ksia23
14/01/2017 02:34
jak ktoś rozlicza PIT, to przekażcie [url=http://inik.pl/]1% podatku[/url] mojemu koledze

imienin
14/10/2016 01:15
Dzień chłopaka przeleciał smiley

gumisie135
27/03/2013 16:47
firmy.poznan24h.pl- warto zajrzeć!smiley