Strona Główna · Ogłoszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Czerwiec 01 2020 09:15:43

Najnowszy Użytkownik: Oktawia89
Język polski
Od 25 marca 2020 r. nauczanie zdalne z języka polskiego odbywa się za pośrednictwem grup klasowych na Facebooku, gdzie zamieszczane są tematy lekcji oraz zakres materiału do realizacji.

.......................................................................................................................................................

Język polski
Kl. 5
1. Zalogowanie się na Learning.Apps.org, wybór zakładki polski / mitologia , a następnie rozwiązywanie wybranych poleceń , aplikacji w formie np. puzzli , milionerów itp.
Kl. 6
1. Kreatywne spotkanie z literaturą - cykl zajęć zostanie poświęcony lekturze „Hobbit , czyli tam i z powrotem” J.R. Tolkiena:
a) polecenie 1: uważnie przeczytajcie treści ze stron 208 -209 z podręcznika , według których przygotujecie się do omawiania lektury ;
b) polecenie 2: obejrzyjcie 1 część ekranizacji powieści w reżyserii Petera Jacksona , a następnie zastanówcie się , od czego najlepiej zacząć poznawanie opowieści o Bilbie Bagginsie: od książki czy od filmu (książkę należało przeczytać do 7 marca).
Kl. 7
1. Realizacja projektu edukacyjnego: „Moja mała Ojczyzna” (wieś, gmina, powiat). Czas trwania 2 tygodnie (zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami).
Do wyboru nast. formy:
- prezentacja multimedialna;
- album z fotografiami przedstawiającymi przeszłość, jak i czasy obecne naszej najbliższej okolicy ;
- wystąpienie klasowe na temat : „Moje korzenie” (pol. 9 s. 179 podręcznik);
- utwór (wiersz) poświęcony „ małej Ojczyźnie” – praca twórcza;
- rozprawka „Czy zgadzasz się z tezą, że człowiek odpowiada za siebie i innych?”.

Kl. 8
1. Lektura S. Żeromskiego „Syzyfowe prace”
2. Rozwiązywanie zadań egzaminacyjnych z repetytorium lub ze strony CKE