Strona Główna · Ogłoszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Kwiecień 16 2024 12:19:58

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024, które odbędzie się 4 września o godzinie 10.30.

Ogłoszenie o naborze na stanowisko konserwatora
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Chruślankach Józefowskich
ogłasza nabór kandydatów
na stanowisko konserwatora w wymiarze pół etatu.
Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 81 828 60 03 lub 792 561 808.
Niech żyją wakacje!
Dzień zakończenia roku szkolnego to dla większości uczniów jeden z najbardziej oczekiwanych dni w całym roku. 23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023.
W czasie uroczystego apelu, tradycyjnie już, najpierw zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne uczniowie klasy III. Po nich wystąpili uczniowie klasy VIII żegnani przez młodszych kolegów z klasy VI. Następnie nastąpiło wręczenie nagród za wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i wzorową frekwencję.
Dzień ten pełen podziękowań, gratulacji i wzruszeń wpisał się w historię naszej szkoły. Na koniec pani dyrektor Aneta Prokopiak w przemówieniu skierowała wiele ciepłych słów do uczniów i nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz Rady Rodziców, dziękując za wkład włożony w pracę w kończącym się roku szkolnym, gratulując sukcesów, a także życząc bezpiecznego oraz pełnego atrakcji i słonecznej pogody wypoczynku.
III Przeglad Peśni Maryjnych
Nasza uczennica klasy III Amelka Dul zajęła I miejsce w II Przeglądzie Pieśń Maryjnych w Łopocznie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wycieczka do Trójmiasta i Malborka
W dniach 5 – 7 czerwca 2023r. uczniowie naszej szkoły, wspólnie z koleżankami i kolegami ze Szkoły w Starych Boiskach, brali udział w wycieczce nad morze. W czasie swojej podróży uczestnicy odwiedzili: Gdańsk, Gdynię i Sopot, gdzie poznali zabytki wybrzeża oraz najpiękniejsze okręty, a prede wszystkim zamoczyli swoje stopy (i nie tylko) w morzu, a także Malbork, w którym zachwycili się ogromem krzyżackiego zamku. Wycieczka była ciekawą lekcją historii i geografii Polski, a przede wszystkim czasem świetnej zabawy i integracji. Wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni, pełni miłych i radosnych wspomnień.

Akcje czytelnicze
29 maja uczniowie klasy VIII uczestniczyli w akcji czytelniczej organizowanej przez bibliotekę szkolną "Z podręcznika do słoika", polegającej na rozpoznawaniu lektur. Była to dobra okazja do powtórki przed egzaminem. Zwycięzcą akcji został Daniel Walczak. Brawo!

W poniedziałek, 19 czerwca, uczniowie klas młodszych i dzieci z oddziału przedszkolnego w pięknych okolicznościach przyrody czytali książki i oglądali albumy, uczestnicząc w akcji "Czytanie na Polanie".
42. Mały Konkurs Recytatorski
Uczennica naszej szkoły Julia Byzdra zajęła I miejsce w 42. Małym Konkursie Recytatorskim - etap gminny, który odbył się 29 maja 2023r. w Gminnym Centrum Kultury w Józefowie nad Wisłą. Serdecznie gratulujemy Julce i życzymy dalszych sukcesów!

„Trzymaj formę!”
Uczniowie klas 4-8 zorganizowali piknik z okazji Europejskiego Dnia Zdrowego Śniadania . Jest to jedno z działań zrealizowanych w ramach programu "Trzymaj formę", w którym nasza szkoła bierze czynny udział.
"Konstytucja nad Wisłą"
4 maja 2023r. wszyscy uczniowie naszej szkoły brali udział w gminnych obchodach Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w Józefowie nad Wisłą.

Warsztaty wielkanocne
Święta Wielkanocne to szczególna okazja do poznania przez dzieci tradycji świątecznych. 8 kwietnia w naszej szkole odbyły się warsztaty wielkanocne dla przedszkolaków i uczniów klas III – VI. Prawdziwe cuda wyszły spod rąk uczestników zajęć. Na stołach pojawiły się kolorowe jajka ozdobione techniką decoupage oraz przestrzenne koszyczki–zajączki z papieru. Patrząc na powstałe prace, można stwierdzić, że mamy wielu utalentowanych uczniów. Wszyscy świetnie się bawili, była to także doskonała okazja do integracji.

Wesołego Alleluja!
Strona 1 z 28 1 2 3 4 > >>