Strona G³ówna · Og³oszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Marzec 28 2024 13:51:15

Wycieczka szkolna do Nowej Dêby i Sandomierza
15.11.2019 r. grupa przedszkolaków i uczniów klas I – V wraz z nauczycielami wybra³a siê na wycieczkê szkoln± do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dêbie i do Zbrojowni Rycerskiej Chor±gwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej w Sandomierzu. G³ównym celem wycieczki by³o zwiedzanie fabryki, zapoznanie siê z procesem wytwarzania i ozdabiania bombek choinkowych oraz zwiedzenie zbrojowni.
Bêd±c z Nowej Dêbie, pierwszym, a zarazem najatrakcyjniejszym punktem wycieczki by³ udzia³ w warsztatach, podczas których dzieci ozdabia³y szklan± bombkê wed³ug w³asnych pomys³ów. Kolejnym punktem by³ pokaz rozgrzewania szk³a, wydmuchiwania baniek, posrebrzania i suszenia. Pó¼niej dzieci uda³y siê do dekoratorni – specjalnej pracowni, gdzie bombki by³y przycinane, kapslowane, malowane i ozdabiane. Nastêpnie, pod opiek± nauczycieli oraz Pani Przewodnik dzieci mia³y mo¿liwo¶æ ogl±dania stanowisk z choinkami i bombkami z ró¿nych czê¶ci ¶wiata i z ró¿nych epok. Po zwiedzaniu fabryki, dzieci wraz z nauczycielami uda³y siê do miejsca, gdzie mo¿na kupiæ pami±tkowe bombki.
W drodze powrotnej udano siê do Sandomierza, aby zwiedziæ Zbrojowniê. Rycerz £ukasz z du¿± doz± humoru opowiada³ dzieciom o zbrojowni oraz o rycerstwie. Co wiêcej, by³a mo¿liwo¶æ obejrzenia zbroi z ró¿nych epok oraz sprzêtu rycerskiego (he³my, kolczugi, kusze, ³uki). Wszyscy uczestnicy porobili pami±tkowe zdjêcia, pokupowali pami±tki. Z wycieczki wrócili bardzo zadowoleni. /A.U.-W./
Zdjêcia w fotogalerii