Strona G³ówna · Og³oszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Marzec 29 2024 16:18:28

Teatrzyk kukie³kowy
23 lutego mieli¶my przyjemno¶æ go¶ciæ w murach naszej szko³y teatrzyk kukie³kowy, który zaprezentowa³ nam inscenizacjê pt. „Kocmo³uszek”.
Tytu³owy bohater w³ada³ Brudolandi± - krain±, w której nikt nie przestrzega³ higieny osobistej i w której panowa³ wszechobecny brud i mikroby. Wyznawa³ on dwie zasady: „Czêste mycie skraca ¿ycie” oraz „Kto uszy myje, ten nie wy¿yje”. Wybawieniem dla mieszkañców okaza³y siê myd³o i pasta, które sprowadzono z s±siedniego królestwa. ¦nie¿ka, która twierdzi³a, ¿e „czêsto u¿ywa myd³a i wody, bo s± dobre dla urody”, przegoni³a próchnicê i uratowa³a królestwo.
Inscenizacja wywo³a³a ogromne poruszenie w¶ród publiczno¶ci, która ¿ywio³owo reagowa³a na wydarzenia rozgrywaj±ce siê na scenie. Jeszcze d³ugo po zakoñczeniu widowiska rozlega³ siê gromki aplauz widzów. /J.C./